Uyuşturucuyu Türkiye'den getirdiler

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin ele geçirdiği yüklü miktardaki uyuşturucu maddelerle ilgili olarak tutuklanan 3 kişi aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri alındı

Uyuşturucuyu Türkiye'den getirdiler
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin önceki gün düzenlediği operasyonlar sonucunda ele geçirilen 100 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, bin 58 adet Extacy türü uyuşturucu içerdiğine inanılan hap ve 336 adet cinsel gücü artırıcı Kamagra marka jel ile ilgili olarak tutuklanan Duran Gül (33), Mustafa Baykara (35) ve Ersin Dilmen (42) dün mahkemeye çıkarıldı.

Polise gönüllü ifade verdikleri belirtilen zanlılar aleyhine soruşturma maksatlı 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Ayşen Toroslu huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Özgür Biçenleroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Tanık polis Özgür Biçenleroğlu, 2 Haziran 2017 tarihinde alınan bilgide Mağusa'da faaliyet gösteren bir işyerinin erkek tuvaletinde uyuşturucu olduğundan şüphelenilen 2 adet poşet bulunduğunun öğrenildiğini söyledi.

Özgür Biçenleroğlu, aynı gün konu işyerine gidilerek yapılan kontrolde cellatinle sarılmış şeffaf renk naylonda toplam 959 adet Extacy türü uyuşturucu içerdiğine inanılan hap ve başka bir şeffaf poşet içerisinde yaklaşık 100 gram Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Biçenleroğlu, soruşturma ve işyerindeki kameralardan şüpheli olarak görülen zanlı 1 Duran Gül ve zanlı 2 Mustafa Baykara'nın konu işyerinin girişinde tespit edilerek alı konulduklarını belirtti.

“Ersin Dilmen Türkiye'den getirdi”

Biçenleroğlu, zanlı 1 Duran Gül ve zanlı 2 Mustafa Baykara’dan yapılan soruşturmada konu uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri zanlı 3 Ersin Dilmen’in kendilerine Türkiye’den getirdiğini ve konu işyerinin tuvaletine bıraktığının öğrenildiğini bildirdi.

Polis memuru, zanlı 3 Ersin Dilmen’in de Mağusa’da kullanımındaki tır aracıyla tespit edildiğini dile getirdi.

Konu Tır’da yapılan aramada el çantası içerisinde toplam 99 adet Extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan hap ve yine 42 paket halinde toplam 294 adet İlaç ve Eczacılık Yasasına aykırı Kamagra türü jel bulunarak emare alındığını anlatan tahkikat memuru, zanlıların polise gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini açıkladı.

Girne'deki ev de arandı

Tanık polis Özgür Biçenleroğlu soruşturmanın devamında zanlı 1 Duran Gül’ün Girne’deki evinde yapılan aramada evin muhtelif yerlerinde toplam 187 adet Extacy türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap, 1 buçuk gram ağırlığında Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve 6 paket halinde toplam 42 adet İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı Kamagra türü jellerin bulunarak emare alındığını söyledi.

Özgür Biçenleroğlu, mesele ile ilgili soruşturmalarının yeni başladığını, alınması gereken ifade ve soruşturulacak şahıslar olduğunu bildirdi.

Mesele ile ilgili olarak yapmaları gereken aramalar olduğunu anlatan Biçenleroğlu, zanlıların gönüllü ifadelerinin de teyit ve tekzipleri henüz gerçekleştirilemediğini kaydetti.

banner134

Tahkikat memuru, emare alınan maddelerin Devlet Kimya Laboratuarına, poşetler ise Parmak İzler Şubesi’ne gönderileceğini ifade etti.

Polis memuru, bu aşamada tahkikatlarının salimen yürütebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı 1 Duran Gül; gönüllü ifadesini verdiğini söyleyecek başka bir şeyi olmadığını söyledi.

Zanlı 2 Mustafa Baykara; “Gönüllü ifademi verdim. Suçlu değilim. Ama tahkikat amaçlı tutukluluğa itirazım yoktur” dedi.

Yargıç Ayşen Toroslu, zanlıların soruşturmanın selameti açısından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75