Uyuşturucuyu tuvalete attı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, ihbar üzerine evinde arama yaptığı Timileyin Adebayo Ekbeleke’nin tasarrufunda iki gram uyuşturucu madde buldu

banner87
Uyuşturucuyu tuvalete attı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ihbar alan ve bir eve operasyon düzenleyen Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, zanlı Timileyin Adebayo Ekbeleke’nin tasarrufunda iki gram uyuşturucu madde buldu.

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarruf” suçlamalarıyla tutuklu bulunan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Sevinç’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 31 Temmuz’da saat 10.00’da zanlı Timileyin Adebayo Ekbeleke’nin ikametgâhına yapılan operasyonda, polisi fark eden zanlının bir adet kraşeri evin tuvalet penceresinden dışarıya attığını belirtti.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, polis ekibinin evde yaptığı aramada zanlının içerisinde uyuşturucu bulunan bir paketi tuvalete atıp, sifonu çekmesine rağmen su yüzeyinde kalan uyuşturucu paketinin emare alındığına vurgu yaptı.

   Sevinç, mesele ile ilgili olarak tutuklanan zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ve tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeyi yakalanmadan 4 gün önce 150 TL karşılığında iki gram olarak Lefkoşa’da bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

   Sevinç, aranan bir şahıs ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108