Uyuşturucuyu yerde bulmuşlar!

banner37

CÖŞ ekibi tarafından şüpheli görülen iki gencin tasarrufunda iki gram hintkeneviri bulundu

Uyuşturucuyu yerde bulmuşlar!
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibi tarafından şüpheli görülen A.M.B. (E-23) ve G.A. (E-23) isimli iki gencin tasarrufunda iki gram hintkeneviri bulundu.

   Mahkemede söz alan iki zanlı, konu maddeyi yerde bulduklarını iddia etti.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı İbrahim Ruso, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 18.10.2020 tarihinde, saat 12.30 sıralarında, Ortaköy’de Yüzbaşı Tekin Yurdabak Caddesi üzerinde devriye halinde bulunan bir polis ekibi tarafından şüpheli vaziyette görülen A.M.B. ve G.A.’nın üzerilerinde yapılan aramada, tasarruflarında yaklaşık iki gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu kaydetti.

   Polis memuru Kaan Kurtbir, iki zanlının da konu maddeyi belediyenin park yerinde bulup, tasarruflarına aldıklarını beyan ettiklerini belirtti.

banner134
   Kurtbir, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapıp, salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75