banner6

Uyuşturucuyu yutmaya çalıştı

banner37

Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapan Nurullah Batıray’ın tasarrufunda uyuşturucu bulan polis, konu maddeleri almak istedi. Zanlı, uyuşturucu maddeyi polise vermemek için direnince, arbede çıktı. Uyuşturucu maddeyi yutmaya çalışan zanlı, polis tarafından makul güç kullanılarak gözaltına alındı. Mahkemede konuşan zanlı, “Uyuşturucu olduğunu bilmiyordum. Hapları antidepresan olarak kullanıyorum” dedi.

Uyuşturucuyu yutmaya çalıştı
banner8

Emine UYSAL

Ercan Havalimanı'nda önceki gün hareketli dakikalar yaşandı.

banner134

Narkotik köpeğinin tepki vermesi üzerine ülkemize turist olarak gelen Nurullah Batıray’ın üzerini aramak isteyen polis, dirençle karşılaştı.

Tasarrufunda uyuşturucu olduğu tahmin edilen hap ve toz madde bulunan Batıray, uyuşturucu maddeyi polise vermek istemeyince, havalimanında arbede çıktı. Polise direnen Batıray, uyuşturucu maddeyi yutmaya çalıştı.

Batıray, polis tarafından makul güç kullanılarak gözaltına alındı.

Zanlı, mahkemede verdiği ifadede ise hapların uyuşturucu olduğunu bilmediğini iddia ederek söz konusu hapları antidepresan olarak kullandığını belirtti.

Polis: Hapları Reyhanlı’dan satın aldı

"Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu" suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç'i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 4 Ekim'de Ercan Havalimanı'ndan giriş yapan zanlı Nurullah Batıray'ın narkotik köpeğinin tepki vermesi üzerine üzerinin arandığını belirtti. Sevinç, aramada zanlının pantolonunun cebinde 18 adet pembe renk hap ve yarım gram pembe renk uyuşturucu olduğuna inanılan toz maddenin bulunduğunu ifade ederek zanlının maddeyi polise vermek istememesi üzerine arbede çıktığını anlattı.

Zanlının polisi darp ve görevinden men ettiğini belirten Sevinç, zanlının konu maddeyi Reyhanlı'dan 25 adet olarak satın aldığının belirlendiğini kaydetti.

Tahkikatın yeni başladığına değinen Sevinç, tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Batıray: Hapları antidepresan olarak kullanıyorum

Mahkemede söz alan zanlı Nurullah Batıray ise, “Bu hapları antidepresan olarak kullanıyorum. Uyuşturucuyla alakam yok. Polis köpeği yanıma gelince hapları yutmaya çalıştım. Arbede çıktı. Uyuşturucu olduğunu bilmiyordum” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88