banner6

Uzaklaştırma emrine uymadı, parmaklıkların ardına gitti

banner37

Gazimağusa’daki bir cafede eski kız arkadaşının kolundan tutup çeken A.A., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Uzaklaştırma emrine uymadı,  parmaklıkların ardına gitti
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki bir cafede, aleyhinde ‘200 metre yakınına yaklaşmama’ emri olmasına rağmen, kendisinden ayrıldığı gerekçesiyle, eski kız arkadaşını kolundan tutup çekmek suretiyle darp eden A.A., şikayet üzerine tutuklandı.

Kasım ayında, İskele’de işlediği iddia edilen benzer suçtan teminatlı olan A.A., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzuruna çıkarıldı ve işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 15 günü geçmeyen bir süreliğine Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Yargıç Mine Gündüz Serden, huzurundaki olgulara göre, zanlının, suça temayülü olduğuna bulgu yaptı.

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Salih Fidan Ersan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, 17 Ocak’ta saat 23.00’te, Gazimağusa’da Sincan Sokak’ta bulunan Lak Lak isimli bir cafede, kendisinden ayrıldığı gerekçesiyle eski kız arkadaşını kolundan tutup çekmek suretiyle darp ettiğini anlattı.

Salih Fidan Ersan, zanlıyı 18 Ocak’ta tespit edip derdest emri gereği tutukladığını belirterek, zanlının 25 Kasım 2021’de İskele’de yine eski kız arkadaşına, şiddet tehdidi, ciddi darp, kasti hasar ve rahatsızlık suçlarından teminata bağlandığını anımsattı.

Ersan, ayrıca, zanlının, aleyhinde şikayet olmamasına rağmen, 10 Aralık’ta ve 12-13 Aralık tarihleri arasında, eski kız arkadaşı ve kız arkadaşının annesine şikayeti geri çekmesi için mesaj atıp, rahatsızlık verdiğini dile getirdi.

Ersan, zanlı aleyhinde, müştekinin 200 metre yakınına yaklaşmama emri bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Tanık polis, mahkemeden, gönüllü ifade verip, kendisine tebliğ edilen yazılı dava tebliğini kabul eden KKTC vatandaşı zanlıyı, serbest kalması halinde yeniden suç işleme ihtimalini göz önünde bulundurarak cezaevine göndermesini istedi.

Huzurundaki meseleyi tezekkür eden yargıç, zanlıyı her ne şart altında olursa olsun 15 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110