Üzerinde 21 pakete bölünmüş 5 gram bonzai bulundu

banner37

Narkotik, bir üniversite kampüsünde gerçekleştirdiği operasyonda yabancı uyruklu bir genci uyuşturucu sattığı gerekçesiyle tutukladı

Üzerinde 21 pakete bölünmüş 5 gram bonzai bulundu
banner8

Emine UYSAL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, bir üniversitenin kampusunda gerçekleştirdiği operasyonda zanlı Mussula Thomas Reuben’i uyuşturucu sattığı suçlamasıyla tutukladı.

Operasyon anında polisten kaçmaya çalışan Reuben’in tasarrufunda 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulundu.

banner134

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 26 Temmuz’da Haspolat’ta bir kişinin uyuşturucu satışı yaptığına dair alınan bilgi üzerine, bir üniversitenin kampusundaki yurtta, güvenlik görevlilerinin yardımıyla gerçekleştirilen operasyonda zanlının tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının yurt içinde polisi fark edip koşarak ikametgahına girdiği esnada yakalandığına vurgu yapan Zor, zanlının sağ elinde 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını söyledi.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini ancak aranan bir şahıs olduğuna ve kayıp olduğuna inanılan emarelerin varlığına işaret eden Zor, tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, tutukluluk talebine itiraz etmezken, “Müvekkilim kesinlikle uyuşturucu satmadı ve gelir elde etmedi” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75