banner6

Üzerinden 25, evinden 50 gram eroin çıktı

banner37

Narkotik polisi, Hamitköy’de gerçekleştirdiği operasyonda, uyuşturucu sattığına inandığı Erkan Yeşilyayla isimli kişiyi tutukladı

Üzerinden 25, evinden  50 gram eroin çıktı
banner8

25 GRAMI, 72 PARÇAYA BÖLDÜ… Hamitköy’de evinin önünde yakalanan Erkan Yeşilyayla’nın üzerinde satışa hazır halde 72 adet paketlere bölünmüş toplam 25 gram eroin ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 200 TL ile 200 dolar nakit paranın bulunduğunu belirten polis, evinde yapılan aramada ise 2 adet hassas terazi ile tek poşette toplam 50 gram eroin ele geçirildiğini vurguladı.

Ahmet UÇAR

   Hamitköy’de uyuşturucu sattığına inanılan Erkan Yeşilyayla isimli kişinin evine operasyon düzenleyen PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, zanlının üzerinde satışa hazır paketler halinde 25 gram, evinde ise 50 gram olmak üzere toplam 75 gram eroin türü uyuşturucu madde ele geçirildi.

   Suçla bağlantılı bir kişinin daha arandığını açıklayan polis, dün zanlıyı mahkemeye çıkararak aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 günlük tutukluluk emri aldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kağan Kurtbir, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Kurtbir, 21 Kasım 2020 tarihinde, saat 20.30 sıralarında zanlı Erkan Yeşilyalya’nın Hamitköy’deki ikametgahının önünde olduğu sırada üstünün ve evinin arandığını belirterek, zanlın üzerinde yapılan arama sonucunda uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen bin 200 TL ve 200 dolar tutarında para ve 72 adet ayrı pembe renk poşetlere sarılı toplamda 25 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğu düşünülen madde bulunduğunu vurguladı.

   Zanlının ikametgâhında da arama yapıldığını dile getiren Kurtbir, bu arama sonucunda ise üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunduğuna inanılan 2 adet hassas terazi, bir poşet içerisinde yaklaşık 50 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde kalıntı bulunan folyo kâğıtlarının tespit edilerek emare olarak alındığını ifade etti.

   Kurtbir, zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini bildirerek, bu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağına dikkat çekti.

banner134

   Emarelerin incelemeye gönderileceğinin altını çizen Kurtbir, aranan başka şahısların da söz konusu olduğunu, zanlının bu aşamada serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki edebileceğini kaydetti.

   Kurtbir, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur özkan
Onur özkan - 11 ay Önce

O güzelim memleketi uyuşturucu memleketi yaptılar bunlara en cezalar verilsinki caydırıcılığı olsun. Bu arada polisimizide candan kutlar başarılarının devamını temenni ederim

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88