Üzerinden 28 gram hintkeneviri çıktı

banner37

Alayköy’de yaşayan Kemal Ulutaş, önceki gün askeri bölge içerisinde yakalandı

Üzerinden 28 gram  hintkeneviri çıktı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Adı sıklıkla uyuşturucu suçlarıyla anılan Kemal Ulutaş, önceki gün Alayköy’de askeri bölge içerisinde suçüstü yakalandı. Üzerinde 28 gram hintkeneviri bulunan 40 yaşındaki Ulutaş, uyuşturucuyu Lefkoşa’da bir şahıstan bin 500 TL karşılığında 30 gram olarak satın aldığını itiraf etti.

   Ulutaş, dün mahkemeye çıkarılarak hakkında 2 günlük tutukluluk emri alındı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve verme” ile “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Kemal Ulutaş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı İbrahim Ruso, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 18.10.2020 tarihinde saat 22.05’te Alayköy’de, birinci derecede askeri yasak bölge içerisinde askeri personel tarafında şüpheli vaziyette tespit edilen Kemal Ulutaş’ın üzerinde Narkotik ekibi tarafından yapılan aramada, yaklaşık 28 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve avcı bıçağı bulunduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlıdan yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeyi, Lefkoşa Surlariçi’nde Ekim 2020 tarihinde, bin 500 TL karşılığında 30 gram olarak satın aldığını beyan ettiğni kaydetti.

   Zanlının gönüllü ifade verdiğini ve ifadenin teyit ile tekzibinin yapılması gerektiğini, uyuşturucuyu satın aldığı kişinin tespiti için bölgedeki kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğine vurgu yapan Kurtbir, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75