banner6

Üzerinden hintkeneviri, bonzai ve hap çıktı!

banner37

Cadde üzerinde yerde baygın halde bulunan 30 yaşındaki Ahmet Yüksel’in tasarrufunda, 3 tür uyuşturucu bulundu.

Üzerinden hintkeneviri, bonzai ve hap çıktı!
banner151

 

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibince Abdi İpekçi Caddesi’nde yerde baygın halde bulunan 30 yaşındaki Ahmet Yüksel’in üzerinden üç ayrı türde uyuşturucu madde çıktı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) ithal ve tasarrufu”, “Kanunsuz uyuşturucu hap alma ve tasarrufu” ve “Sentetic cannabionid alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ahmet Yüksel, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 16 Haziran’da saat 12.15’de Abdi İpekçi Caddesi’nde baygın halde olan zanlının tasarrufunda içinde sentetic cannabionid olduğuna inanılan elle sarılmış sigara, yaklaşık 4 gram ağırlığında hintkeneviri, 50 miligram ağırlığında sentetic cannabionod ve iki adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulunarak emare alındığını anlattı.

Zanlının cezaevinden 24 Mart’ta tahliye olduğunu belirten Dümenci, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Ahmet Yüksel, “Çocuğum hasta. Dayım öldü. Bunalıma girdim. İçeri (cezaevine) gidecek durumda değilim. Teminatla serbest kalmak istiyorum” dedi.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının yargılanıncaya değin bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 09:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110