Uzmanlar seri katilin beynine girecek

banner37

Güney Kıbrıs’ta seri cinayetlere kurban giden 7 kişiden cesetleri kayıp olan 2’si çocuk 3 kişi için iki farklı gölette aramalara devam edilirken, seri katil Nikos Metaksas’ın Scotland Yard’dan gelen İngiliz ekip tarafından sorgulanacağı bildirildi

banner87
Uzmanlar seri katilin beynine girecek
banner90
banner8

Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) subayının işlediği seri cinayetlerin yankısı İngiltere’ye kadar uzandı ve cinayetin aydınlatılmasına yardımcı olunması için Scotland Yard’dan uzman bir ekibin önümüzdeki günlerde Güney Kıbrıs’a geleceği bildirildi.

İngiliz uzmanların hem cesetlerin incelenmesi hem de seri katil Nikos Metaksas’ın zihnine girerek düşüncelerini okumaya çalışacağı belirtildi.

Güney Kıbrıs’ta seri katil Nikos Metaksas’ın öldürdüğü 7 kişiden şu ana kadar 4’ünün cesedine ulaşılırken, geriye kalan 2’si çocuk 3 kişi için aramalar devam ediyor…

Güney Kıbrıs’ta infiale neden olan seri cinayet olaylarında, “Orestis” takma adıyla bilinen 35 yaşındaki seri katile kurban giden 4 kişiden 3’üne antropologlar eşliğinde yapılan otopside kurbanların ölüm nedenleri saptanamadı.

Ayrıca günlerdir Kırmızı Gölet ile Ksiliatu Göleti’nde 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea ile 6 yaşındaki Sierra Graze Seucalliuc’u arayan ekiplerin dünkü arama faaliyetlerinin de sonuçsuz kaldığı belirtilirken, aramaların bugün de devam edeceği bildirildi.

Ayrıca cesetlerin aranmasında herhangi bir sonuç alınamazsa, aramaların önümüzdeki günlerde adaya ulaşması beklenen sonar sisteminden yararlanılarak yapılacağı kaydedildi.

Seri katilin kurbanlarına yapılan otopside ölüm nedenlerinin belirlenememesi üzerine cinayetlerin araştırılmasına yardımcı olmak için kurbanların Scotland Yard’dan gelen İngiliz ekip tarafından inceleneceği bildirildi.

Ayrıca seri katilin başka suçu veya kurbanlarının olup olmadığını anlamak için İngiliz ekibin seri katilin zihnine gireceği ve düşüncelerini okumaya çalışacağı belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75