banner6

Vaat dağıtıp, paraları topladı

banner37

E.B.K. isimli zanlı, farklı tarihlerde birine ‘çalışma izni’, diğerine de ‘vatandaşlık’ işlemlerini yapacağı vaadiyle iki kişiden toplam 11 bin 922 TL aldığı suçlamasıyla tutuklandı

Vaat dağıtıp, paraları topladı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da E.B.K. isimli 43 yaşındaki kadın, çalışma izni ve vatandaşlık işlemlerini yapacağı vaatleriyle farklı tarihlerde T.B. (E-58) ve İ.A. (E-41) isimli iki kişiyi dolandırarak toplam 11.922 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiği suçlamasıyla tutuklandı.


“Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhinde üç gün tutukluluk emri alındı.
 


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, zanlı E.B.K’nin Eylül 2021 ayı içerisinde Lefkoşa’da, dolandırmak kastı ile çalışma izin işlemlerini yapacağı gerekçesi ile Lefkoşa’da sakin Azeri İrsen’den 9 bin 67 TL nakit para aldığını kaydetti.


Sevinç, zanlının aynı ay içerisinde yine dolandırmak kastı ile vatandaşlık işlemlerini yapacağı gerekçesi ile Lefkoşa’da sakin Türkeş Barkut’tan ise 2 bin 855 TL nakit para alarak herhangi bir işlem yaptırmayıp, toplam 11 bin 922 TL konu parayı sahtekarlıkla temin ettiğine vurgu yaptı.


Zanlının 23.12.2021 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını belirten Sevinç, alınması gereken ifadeler olduğundan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110