Vahim zarara 3 ay hapislik

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Murat Taş’ı darp edip, sağ başparmağını kıran ve sol omuz eklem kemiğinin de yerinden çıkmasına neden olan Ahmet Şimşek hakkındaki kararını açıkladı

banner87
Vahim zarara 3 ay hapislik
banner90
banner99

“TAHRİK VAR”… Girne Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Ekim 2019 tarihinde meydana gelen ve “vahim zarar” suçundan yargılanan Ahmet Şimşek’le ilgili kararı açıklarken, incelenen kamera görüntüleri ve alınan tanık ifadeleri sonucu sanığın suçu işlemesinde karşı taraftan tahrik unsuru olduğunu belirtti. Heyet, sanığın sabıkasız oluşunu, ayrıca tahrik unsurunun bulunmasını dikkate alarak sanığa 3 ay hapis cezası vermeyi uygun bulduklarını belirtti.

Girne’de, Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde aralarında çıkan tartışma sonucunda Murat Taş’ı darp edip, sağ başparmağını kıran ve sol omuz eklem kemiğinin de yerinden çıkmasına neden olan Ahmet Şimşek, 3 ay hapse mahkum edildi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Girne’de 28 Ekim 2019 tarihinde meydana gelen ve “vahim zarar” suçundan yargılanan Ahmet Şimşek’le ilgili kararını açıkladı.

Mahkeme Başkanı Füsun Cemaller, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Mine Güçlüer’den oluşan heyetin baktığı duruşmada olayla ilgili olgular aktarıldı.

Heyet, sanığın Murat Taş’ı darp edip sağ başparmağını kırdığı ve sol omuz eklem kemiğinin de yerinden çıkmasına neden olduğu, olayın ardından da tutuklandığını belirtti. Sanığın ifadesinde Murat Taş’ın kendisine hakaret ettiğini, üzerine yürüdüğünü söylediğini ifade eden Ağır Ceza Heyeti, incelenen kamera görüntüleri ve alınan tanık ifadeleri sonucu sanığın suçu işlemesinde karşı taraftan tahrik unsuru olduğunu belirtti.

Heyet, sanığın sabıkasız oluşunu, ayrıca tahrik unsurunun bulunmasını dikkate alarak sanığa 3 ay hapis cezası vermeyi uygun bulduklarını açıkladı.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Harmancı
Mustafa Harmancı - 3 ay Önce

Yazıklar olsun . Bu arkadaş yıllardır tanırım çok efendi birisi. Herhalde fena tahrik edildi ve böyle bir olay oldu. Gayet soğuk kanlı bir arkadaş. Bence bu karar çok. Çoluk çocuk sahibi. Çok üzüldük

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108