Vahşice öldürüldü

banner37

Lefkoşa’da park halindeki bir aracın bagajında bulunan çürümüş cesedin 1 Temmuz’dan beridir kayıp olduğu bildirilen 33 yaşındaki Nijerya uyruklu Obasanje Adeola Owoyalr’a ait olduğu kesinleşti

Vahşice öldürüldü
banner90
banner8

Lefkoşa’da Okullar Yolu üzerinde, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu yanında bulunan toprak alanda, önceki gün park halindeki bir aracın bagajında bulunan çürümüş erkek cesedinin 1 Temmuz’dan beridir kayıp olduğu bildirilen 33 yaşındaki Nijerya uyruklu Obasanje Adeola Owoyalr’a ait olduğu tespit edildi.

Önceki gün saat 13.15’te, bölge sakinlerinin park halinde bulunan ML 819 plakalı araçtan çevreye kötü koku yayıldığını ihbar etmesi üzerine bulunan cesede dün yapılan otopside, kesin ölüm sebebinin “kesici/ezici alet yaralanması, çok parçalı kafa kemikleri kırığı ve beyin doku yaralanması” olduğu belirlendi.

Söz konusu cesedin bir battaniyeye sarılı ve ayaklarının da battaniyenin üzerinden kemerle bağlanmış bir şekilde bulunması ayrıca dün açıklanan otopsi raporunda 33 yaşındaki Owoyalr’ın vahşice işlenmiş bir cinayete kurban gittiğini ortaya koydu.

banner134
Polis, iki gündür cinayete kurban giden Nijeryalı genci kimin öldürdüğünü bulmak için canla başla mücadele ederken, henüz bir bulguya rastlamadı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde (UKÜ) Mimarlık Doktora öğrencisi olan Obasanje Adeola Owoyalr’ın 2013 yılında KKTC’ye geldiği öğrenildi.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre ise cinayete kurban giden siyahi gencin bulunduğu araçta farklı şahısların adına düzenlenmiş çok sayıda kredi kartı ile bazı banka dekontları bulundu.

Adaya öğrenci getirerek komisyonculuk yaptığı bildirilen Owoyalr’ın 28 Haziran’da bir bankada işlem yaptırırken görüldüğü öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75