Vasili, 12 ay hapis yatacak

banner37

Gönyeli’de geçtiğimiz yıl bir eve girerek 2 bin TL değerinde ziynet eşyası çalan Christakis Vasili’nin cezası belli oldu

Vasili, 12 ay hapis yatacak
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

banner134

Gönyeli’de geçen yıl kasım ayında B.H.’ye ait eve girip 2 bin TL’lik ziynet eşyası çaldıktan sonra yakalanan Christakis Vasili, dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oy birliği ile suçlu bulunarak hapse mahkum edildi.

“Ev açma” ve “Sirkat” suçlarından mahkum olan Christakis Vasili, 12 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararını Yargıç Temay Sağer açıkladı.

Yargıç Sağer, okuduğu kararda sanığın işlemiş olduğu suçun ciddi ve toplumsal huzuru bozduğunu belirterek, bu tür suçlara ciddi caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkemizde yaygın olarak görülen bu tür suçların önüne geçilmesi gerektiğine işaret eden Sağer, sanığın suçu işledikten sonra polislere yalan beyanda bulunurak yanlış yönlendirdiğini aktardı.

Sağer, ayrıca sanığın kişinin özel hayatına müdahale edip, başkasına ait mala karşı suç işleyerek haksız kazanç elde etmeye çalışmasını, ağırlaştrılmış neden olarak aleyhinde değerlendirdiklerini ifade etti.

Yargıç Sağer, aktarılan tüm olgular ışığında sanık Vasili’nin işlemiş olduğu suçlardan dolayı oy birliği ile 12 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75