Vatandaş arabayı buldu, polis failleri tutukladı

banner37

Arabasını almak için anlaştıkları Rumla Pile-Beyarmudu arasındaki İngiliz Üsler Bölgesi’nde buluşan 3 kişi, Alexandros Georgiou’yu dövüp, spor arabasını çalarak kuzeye kaçırdı

banner87
Vatandaş arabayı buldu, polis failleri tutukladı
banner90
banner99

İKİSİ TUTUKLANDI, BİRİ ARANIYOR… Çalınan KYD 466 plakalı spor aracın KKTC’ye geçirildiğinin öğrenilmesi üzerine sosyal medyadan aracın fotoğrafları paylaşılarak yardım istendi. Araba, öğle saatlerinde Kurudere’deki Paşakent Sitesi’nde plakası sökülmüş ve terk edilmiş olarak vatandaşlar tarafından bulundu. Polis, olayla ilgili C.K. ve Y.S.’yi tutukladı, H.Ö. ise halen aranıyor. Zanlıların bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Sedef BOŞNAK

Pile-Beyarmudu arasındaki İngiliz Üsler Bölgesi’nde önceki gün meydana gelen soygun olayının failleri dün KKTC’de yakalandı.

Önceden arabasını satın almak için anlaştıkları Alexandros Georgiou ile önceki gün akşam saatlerinde Pile-Beyarmudu arasındaki İngiliz Üsler Bölgesi’nde buluşan 3 kişi, Georgiou’yu dövdükten sonra KYD 466 plakalı spor arabasını çalarak KKTC’ye kaçtı.

Yapılan şikayetin ardından KKTC polisi ülke genelinde araştırma başlatırken, olayı öğrenen vatandaşlar da arabanın fotoğraflarını sosyal medyadan gün boyunca paylaşarak yardım istedi.

Araç, dün öğle saatlerinde Kurudere’deki Paşakent Sitesi’ne ait bir park yerinde plakası sökülmüş ve terk edilmiş olarak vatandaşlar tarafından bulundu.

Olay yerinde gerekli incelemeleri yaparak aracı Dörtyol Polis Karakolu’na çeken polis, akşam saatlerinde 25 yaşındaki C.K. ile Y.S.’yi tutukladı. Olayın failleri arasında olduğu belirlenen 28 yaşındaki H.Ö. ise gazetemiz baskıya girdiği saatlerde halen aranıyordu.

Zanlıların, bugün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

“Soygun ve ciddi darp”

Polis Basın Subaylığı, dün akşam saatlerinde “Soygun ve ciddi darp” başlığıyla şu açıklamayı yaptı:

“14.01.2020 tarihinde, saat 18.30 sıralarında,  Pile - Beyarmudu arasında İngiliz Üsler Bölgesi’nde, C.K. (E-25), H.Ö. (E-28) ve Y.S. (E-25),  C.K’nin önceden araba satın almak için anlaştığı ve bahse konu yere gelmesini sağladığı Alexandros Georgiou’nun vücudunun muhtelif yerlerinde elleri ve ayakları ile vurup ciddi şekilde darp ettikten sonra, adı edilenin kullanımında bulunan Mitsubishi marka salon aracı çalıp sürerek, izinsiz olarak KKTC’ye geçirdikleri tespit edilmiştir. Söz konusu araç Kurudere Paşakent  Sitesi’nde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. C.K. ve Y.S. tespit edilerek tutuklanmış olup H.Ö. ise aranmaktadır.

Soruşturma devam etmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108