banner6

Vatandaşlar, şikâyetçiyi kınadı

banner37

Gazimağusa’nın en renkli simalarından “Mahmudi” lakaplı yetim Mahmut Bazuka, bir restoranın balkonundan garavolli (salyangoz) çaldığı gerekçesiyle tutuklanıp, mahkemeye çıkarıldı.

Vatandaşlar, şikâyetçiyi kınadı
banner151

Sedef BOŞNAK

Dünyaya gözlerini açar açmaz annesi tarafından, yoksulluk nedeniyle Gazimağusa’daki Anıt Büstü’ne bırakılan ve bölgenin en renkli simalarından biri olan Mahmut Bazuka, bir restoranın balkonundan, 125 TL değerindeki 250 kilo garavolli (salyangoz) çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

Çok zor şartlarda yetişip büyüyen ve suçu işlerken kamera kayıtlarına yakalanan Mahmut Bazuka, şikâyet üzerine tutuklanıp mahkemeye çıkarıldı. Bazuka, işlediği sirkat suçundan ileride yargılanmak üzere, KKTC vatandaşı bir kişinin imza ettiği 30 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında, yargılanıncaya değin serbest bırakıldı.

Öte yandan, yetim Mahmut Bazuka’nın elleri kelepçeli mahkemeye getirildiğini gören vatandaşlar, “Mahmudi’ye garavolliler feda olsun. Gelsin restoran sahibi, biz ona 500 kilo verelim” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

“Tahkikat bitti”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, meselenin tahkikat memuru, zanlı Mahmut Bazuka’nın, 12 Kasım 2017 tarihinde, bölgedeki bir restoranın mutfak balkonunda muhafaza edilen 125 TL değerindeki 250 kilo ağırlığındaki garavollileri sirkat ettiğini söyledi.

Tanık polis, şikâyet üzerine, incelenen restoranın güvenlik kamera kayıtlarında zanlıyı tespit edip tutukladıklarını belirterek, zanlının evinde arama yatıklarını ve olay günü giydiği kıyafetleri bulup emare aldıklarını belirtti.

Tahkikatını tamamladığını ifade eden tanık polis, mahkemeden, KKTC vatandaşı olan zanlıyı, uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Zanlıyı avukat Yunsal İlhan adına savunan avukat Ahmet Demirel, teminat talebine itiraz etmedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, KKTC vatandaşı bir kefilin imza ettiği 30 bin TL’Lik kefalet senedi karşılığında serbest bıraktı.

Yargıç ayrıca, zanlının haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine de emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 10:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104