Vehbi’nin davaları, 5 Şubat’ta görüşülecek

banner37

Eski milletvekillerinden Ergün Vehbi’nin, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde açılan ‘hız tespit kamerası cezası’ ile ilgili 19 davanın yasaya aykırı olduğu iddiasıyla Anayasa Mahkemesi’ne havale edilmesi talebi reddedildi

banner87
Vehbi’nin davaları, 5 Şubat’ta görüşülecek
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Eski milletvekillerinden Ergün Vehbi’nin, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde aleyhine açılan ‘hız tespit kamerası cezası’ ile ilgili 19 davanın yasaya aykırı olduğu iddiasıyla Anayasa Mahkemesi’ne havale edilmesi için yaptığı başvuru reddedildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda dün görüşülen davada Başsavcılık adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Ergün Vehbi ve avukatı Ünsal Çağda hazır bulundu.

Ara kararı okuyan Yargıç Temay Sağer, dava konusu tarih ve saatte aracı kullanan kişinin sanık olup olmadığının mahkemeye sunulmadığına bulgu yaptı.

Yargıç Sağer, söz konusu davadaki kişinin sanık olup, olmadığının mahkemeye ihtilafsız olgu olarak sunulmaması ve bu iddianın bu safhada yapılamayacağından Anayasa Mahkemesi’ne havale taleplerinin tümünü reddettiğini açıkladı.

Yargıç Temay Sağer, Ergün Vehbi aleyhine olan 19 ayrı  “hız tespit kamerası cezasıyla” ilgili davaları 5 Şubat’a ertelediğini açıkladı.

Cezaları ödemezse hapis yatacak

Girne Kaza Mahkemesi’nde 19 Haziran 2018 tarihinde 98 davadan suçlu bulunup, 20 bin 700 TL para cezası alan Ergün Vehbi’nin ödemesi gereken mazbatalar bulunuyor.

Vehbi, mahkeme tarafından ayrı ayrı kesilen ve toplam 20 bin 700 TL olan cezaları ödemezse, kesilen her para cezası için 10 gün hapis yatacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108