Video kaydı ve itirafı var

banner37

Gazimağusa’da zorla alıkoyduğu 15 yaşındaki komşu kızına cinsel tecavüze teşebbüsten tutuklanan Eda Süygün, ileride yargılanmak üzere 8 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı

Video kaydı ve itirafı var
banner90
banner99

TOPLUMDA İNFİAL YARATTI… Toplumda infial yaratan ve ciddi hapislik cezası öngören konu suçtan ileride yargılanacak olan Eda Süygün, polise itiraf nitelikli gönüllü ifade vermesine karşın, kendisine tebliğ edilen yazılı dava tebliğini reddetti. Zanlı, “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüze teşebbüs” ve “16 yaşından küçük çocuğu zorla alıkoyma” ve “16 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar” suçlarından yargılanacak

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, Eylül 2018’te, o tarihte 15 yaşında olan komşu kızını zorla alıkoyup cinsel tecavüze teşebbüsten tutuklanan Eda Süygün, ileride yargılanmak üzere 8 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Toplumda infial yaratan ve ciddi hapislik cezası öngören konu suçtan ileride yargılanacak olan Eda Süygün, polise itiraf nitelikli gönüllü ifade vermesine karşın, kendisine tebliğ edilen yazılı dava tebliğini reddetti.

   İstismar anının, Eda Süygün’ün eşi Ramazan Karakuş tarafından gizlice kayda alındığını anımsatan polis, bahse konu video kaydının halen incelendiğine dikkat çekti.

   Serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunmayan zanlı Eda Süygün eşi Ramazan Karakuş’un, bahse konu videoları, Nejla Karabulut’a, Necla Karabulut da Veli Karabulut’a göndermiş ve geçtiğimiz hafta mahkemeye çıkartılarak, 4’er bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kalmışlardı.

Olguları aktardı

banner134
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis, zanlının, 2018 yılının Eylül ayında meydana gelen, “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüze teşebbüs” ve “16 yaşından küçük çocuğu zorla alıkoyma” ve “16 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, 2018 yılının Eylül ayında, ikametgahındaki yatak odası içerisinde, o tarihte 15 yaşında olan İ. D.’yi zorla alıkoyup, adı edileni yatak odası içerisinde cinsel tecavüze teşebbüs ettiğini söyledi.

   Başka bir meselenin tahkikatı esnasında, konu suçla ilgili video görüntülerinin tespiti üzerine zanlıyı tutukladığını kaydeden tanık polis, telefonların halen incelendiğine dikkat çektikten sonra, zanlının serbest kalması halinde devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunmadığını beyan etti.

   İtiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlının, tebliğ ettiği yazılı dava tebliğini reddettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden, KKTC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

İlerde yargılanacak

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlıyı 8 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli yargıç, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna isbat-ı vücut etmesini istediği zanlı lehine ayrıca, KKTC vatandaşı 3 kefilin, 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Şartları yerine getiren zanlı, yargılanacağı tarihe değin serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kavan
Kavan - 2 hafta Önce

Vicdanınız nasıl kabul ediyor böyle iğrençlikleri. birde kadın olacak.neden serbest bırakırlarki böylelerini bu yargı sisteminide anlamak zor.birdaha yapsın diyemi?yazık o çocuğun psikolojisi ne durumda Allah bilir.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75