Villanın her yerinden uyuşturucu çıktı

banner37

Girne’de narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda suçüstü yakalanan zanlıların kaldığı villada yapılan aramada birçok çeşitte uyuşturucu maddenin yanı sıra yüklü miktarda para ele geçirildi

banner87
Villanın her yerinden uyuşturucu çıktı
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, aldığı bir ihbar üzerine Girne’de Şehnaz Sokak üzerindeki bir villaya operasyon düzenledi.

Polisin yaptığı operasyon sonucunda suçüstü yakalanan zanlıların kaldığı villada yapılan aramada, birçok çeşitte uyuşturucu madde ile yüklü miktarda para ele geçirildi.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Shay Lariah, Boaz Salim Yehezkel, Sharon Cohen, Zalman Lidor Roter ve Shmuel Roter dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı adında Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Çavuş’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çavuş, zanlıların önceki gün Girne’de Şehnaz Sokak üzerinde gerçekleştirilen operasyonun ardından tutuklandığını belirtti.

banner134
Polis memuru Çavuş, mahkemeden alınan arama emri ışığında zanlıların kaldığı villada arama yaptıklarını belirterek, villanın mutfak bölümünde plastik tüp içinde 10 miligram metamfetamin, metal çubuk üzerine monte edilmiş uyuşturucu kalıntısı ve 4 parça kağıt içinde 6 gram kokain ele geçirdiklerini söyledi.

Çavuş, villanın salon kısmında yapılan aramada ise metal kutu içinde 1 gram kokain, metal çubuk üzerine monte edilmiş 5 gram metamfetamin ve tüp üzerine monte edilen bir başka çubuktaysa uyuşturucu kalıntısı tespit ettiklerini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Ali Çavuş, villada devam eden geniş çaplı aramalarda naylon poşet içinde 10 adet Extacy hapın yanı sıra, 3 gram metamfetamin daha bulunarak emare alındığını söyledi.

Villanın üst katında yapılan aramalarda ise elbise dolabı içinde 2 bin 700 dolar, 7 bin 50 Euro ve 11 bin 800 İsrail Şekeli’nin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Çavuş, zanlıların villada bulunan emarelerle ilgili herhangi bir izahat veremediğini belirterek, zanlıların ülkede ne maksatla bulunduklarının araştırıldığını söyledi.

Zanlıların söz konusu uyuşturucu maddeleri kimden aldığına yönelik soruşturma başlattıklarını belirten Çavuş, villadan çıkan tüm uyuşturucu maddelerin analize gönderildiğini dile getirdi.

Çavuş, meseleyle ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler ile aranan birçok yerin olduğunu söyleyerek, zanlıların 1 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın selameti açısından zanlılar aleyhinde 1 günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75