Vize borcunu ödeyip, KKTC’de kalmak istedi

banner37

Girne’de 4 katlı bir apartmanın camından sarkarak, atlamaya çalışan Anna Dimitriv’in 2014 yılından beri ülkede kaçak olarak kaldığı anlaşıldı

Vize borcunu ödeyip, KKTC’de kalmak istedi
banner90
banner8

Girne’de geçtiğimiz hafta cumartesi günü, dört katlı bir apartmanın camından sarkarak atlamaya çalışan ve etrafa bağırıp çağırdığı için ‘rahatsızlık’ suçundan tutuklanan Anna Dimitriv isimli kadının 2014 yılından beridir ülkede kaçak olduğu ortaya çıktı.

Polis, kadının erkek arkadaşından ayrıldığı gerekçesiyle camdan atlamaya çalıştığını da belirtirken, Anna Dimitriv, dün çıkarıldığı mahkemede, vize borcunu ödeyerek KKTC’de kalmak istediğini söyledi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Yılmaz Güney yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Güney, zanlının erkek arkadaşından ayrıldığı gerekçesiyle 30 Kasım 2019 tarihinde saat 16.50 sıralarında Girne’de Beycanlar bölgesinde 4 katlı apartmanın camından sarkarak, atlamaya çalıştığını, bağırıp çağırıp çevreye rahatsızlık verdiğini söyledi.

Zanlının olay yerinde sakinleştirilip karakola götürüldüğünü, yapılan kontrolde 2014 yılından beridir ülkede kaçak olarak yaşam sürdüğünün tespit edildiğini belirten Güney, zanlının mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrole götürüldüğünü ifade etti.

İki doktorun zanlının hastanede kalması ve gözetimden sonra rapor yazılacağını söylediğini kaydeden polis, raporun çıkması için 8 gün daha süre istedi.

Mahkeme, zanlı hakkında 8 gün tutukluluk emri verirken, söz alan zanlı vize borçlarını ödeyip KKTC’de kalmak istediğini ifade etti.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75