Voyvodalar gazeteciyi döverek hastanelik etti

banner37

Lefkoşa’da iki saldırgan, basın mensubu Eray Gündoğmuş’u öldüresiye döverek, hastanelik etti

Voyvodalar gazeteciyi döverek hastanelik etti
banner90
banner8

NEDEN SALDIRDIKLARI BİLİNMİYOR… Üniversite öğrencisi olan saldırganlar İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik, Eray Gündoğmuş’un yüzüne defalarca yumruk vurarak, elmacık kemiğinin kırılmasına neden oldu. Olay anında, saldırganlardan biri Gündoğmuş’a yangın tüpüyle vurmak istedi ancak market sahibi engelledi. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Eray Gündoğmuş, yüzünden ameliyat edildi. Saldırganların, olaydan saniyeler önce tanıştıkları Gündoğmuş’a neden saldırdıkları henüz bilinmiyor.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen iki üniversite öğrencisi, saniyeler önce market önünde tanıştıkları basın mensubu Eray Gündoğmuş’a saldırıp, öldüresiye döverek, hastanelik etti.


Saldırganlar İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik, Gündoğmuş’un yüzüne defalarca yumruk vurarak, elmacık kemiğinin kırılmasına neden oldu. Olay anında, saldırganlardan biri Gündoğmuş’a yangın tüpüyle vurmak istedi ancak market sahibi engelledi. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Eray Gündoğmuş, yüzünden ameliyat edildi.


Saldırganların, olaydan saniyeler önce tanıştıkları Gündoğmuş’a, neden saldırdıkları henüz bilinmiyor.


“Vahim zarar” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 27 Eylül’de saat 02.00’de Lefkoşa’da Beren Market önünde çıkan sözlü tartışmada, Lefkoşa'da sakin İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik’in Lefkoşa'da sakin Ahmet Eray Gündoğmuş’un yüzüne elleri ile yumruk vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp edip sol elmacık kemiğinin parçalı kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğrattıklarına vurgu yaptı.

banner134
Polis memuru Serkan Sakallı, zanlıların 27 Eylül saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandıklarını kaydetti.

Sakallı, müştekinin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Cerrahi Servis’te müşahede altında tutulduğunu belirtti.

Mesele ile ilgili olarak ilk nazarda alınacak ifadelerin yanında, suç ortağı olduğu düşünülen bir kişinin arandığına vurgu yapan Sakallı, bu olgular ışığında zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı verilen zanlılar, “İlk önce tanıştık. Alkollüydük. Alkolün etkisiyle oldu” dedi.

Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
deli ozi
deli ozi - 13 ay Önce

bunları halka teslim edin aynı dayagı atalım bakalım guzel miymiş dayaktan sonra halleri kalırsa cinayete tam teşebbusten 18 yıl hapis verip 18 yıl sonra da sınır dısı edilsinler

Cihangir ÖZYER
Cihangir ÖZYER - 13 ay Önce

Deport!

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75