Voyvodalar kısa süreli hapis cezası aldı

banner37

Basın mensubu Eray Gündoğmuş’u alkol etkisiyle, sebepsiz yere öldüresiye döverek hastanelik eden ve elmacık kemiğinde kırıklar oluşmasına neden olan İsa Ayyıldız 2 ay, Fethi Çelik 75 gün hapis yatacak

Voyvodalar kısa süreli hapis cezası aldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, saniyeler önce market önünde tanıştıkları basın mensubu Eray Gündoğmuş’a saldırıp, öldüresiye döverek hastanelik eden İsa Ayyıldız 2 ay, Fethi Çelik 75 gün hapis cezası aldı.

Saldırganlar İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik, Gündoğmuş’un yüzüne defalarca yumruk vurarak, elmacık kemiğinde 4 kırık oluşmasına neden olmuştu. Olay anında, saldırganlardan Fethi Çelik, Gündoğmuş’a yangın tüpüyle vurmak istemiş ancak market sahibi engellemişti.

“Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Sarhoşluk” suçlamalarıyla itham edilen sanıklar İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik, tüm suçlamaları kabul etti.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, sanıkları itham etti ve olguları aktardı. Sanıklar tüm suçlamaları kabul etti.

Savcı Kayabaş, 27 Eylül’de saat 02.00’de Lefkoşa’da Beren Market önünde çıkan sözlü tartışmada, alkollü olan İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik’in Lefkoşa’da sakin Ahmet Eray Gündoğmuş’un yüzüne elleri ile yumruk vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp edip sol elmacık kemiğinin parçalı kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğrattıklarını mahkemeye aktardı.

Savcı Volkan Kayabaş, İsa Ayyıldız’ın, Girne’de 22 Ağustos 2018 tarihinde bir polis memurunu görevinden men edip, darp ettiği dosyadan da itham etti. Savcı Kayabaş, sanığın aleyhine Rahatsızlık, Sarhoşluk ve Polisi darptan suçlamalar getirildiğini belirtti.

Gündoğmuş, iki sanığı da affetti

Sanıkların avukatı Tekin Söylemez, sanıkların lehine olan hususları mahkemeye aktardı. Söylemez, Eray Gündoğmuş’u tanık olarak çağırdı. Gündoğmuş, sanıkları affettiğini beyan etti.

Davanın kararını okuyan Yargıç Temay Sağer, sanıkları kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Sağer, sanıkların mahkum olduğu özellikle “Vahim zarar” suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

Sağer, sanıkların işlediği suçların vücut bütünlüğünü bozduğuna ayrıca toplumda tedirginlik yarattığına işaret etti.

Sağer, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Sağer, sanık İsa Ayyıldız’a 2 ay, Fethi Çelik’e 75 gün hapis cezası verdiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75