Vuran kişi, suç ortağı ve tabanca aranıyor

banner37

Vedat Baltacı’nın önceki akşam Küçük Kaymaklı’da bacağından vurulması olayıyla ilgili 5 kişi tutuklandı

Vuran kişi, suç ortağı ve tabanca aranıyor
banner90
banner99

“TUTUKLANAN KİŞİLER ÇELİŞKİLİ İFADELER VERDİ”… Vedat Baltacı’nın vurulması olayıyla ilgili Mahsun Gül, Azad Kurtar, Yusuf Rizgar Özdemir, Süleyman Duymuş ve Abdullah Kaya’yı tutuklayarak dün mahkemeye çıkaran polis, Baltacı’yı vuran kişi ve bir kişinin daha arandığını, tabancanın da halen bulunamadığını belirtti. Polis, tutuklu zanlıların verdikleri ifadelerin de birbiriyle çeliştiğini söyledi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Vedat Baltacı’nın önceki gece iki kurşunla vurulması olayıyla ilgili 5 kişi tutuklanırken, vuran kişiyle birlikte bir kişinin daha arandığı açıklandı.

   “Katle Teşebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma, Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma Tasarrufu, Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Mahsun Gül, Azad Kurtar, Yusuf Rizgar Özdemir,  Süleyman Duymuş ve Abdullah Kaya dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Cemil Özalkın’ı dinletti.   

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren Özalkın, 16.03.2020 tarihinde saat 21.10 raddelerinde 112 Acil Servis'ten alınan bilgide Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da bulunan Huzur Sokak No/ 7A adresinde bir yaralama meselesi olduğunun öğrenildiğini ve hemen olay mahalline gidildiğini belirtti.

   Polis çavuşu Cemil Özalkın, söz konusu ikametgahın oturma odası içerinde Vedat Baltacı’nın yerde yaralı bir vaziyette bulunduğunu ve ivedi bir şekilde Lefkoşa Dr. Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, ardından da Yakın Doğu Hastanesi’ne sevk edilerek yoğun bakıma alındığına vurgu yaptı.

   Özalkın, soruşturmaya başlandığını ve olayın geçtiği evde Nurettin Kaya Furkan, Mehmet Soreş Damar ve Mahsun Gül'ün kaldığının tespit edildiğini kaydetti. 

5 kişi tutuklandı

   Polis çavuşu Özalkın, akabinde Nurettin Kaya Furkan ve Mehmet Soreş Damar’dan temin edilen ifadelerde kendilerinin üst katta olduğunu ve olayın meydana geldiği oturma odasında zanlı Mahsun Gül'ün

kaldığının tespit edildiğine vurgu yaptı. 

   Özalkın, yapılan soruşturmalarda ikametgahın oturma odası içerisinde zanlılar Mahsun Gül, Azad Kurtar,  Yusuf Rizgar Özdemir, Süleyman Duymuş, Abdullah Kaya ve isimleri tam olarak henüz tespit edilemeyen iki kişinin daha olduğu bir sırada Vedat Baltacı'nın sağ bacağı kaval kemiği kısmından iki kez vurulduğunun tespit edildiğine dikkat çekti.

   Özalkın, mesele ile ilgili zanlı Mahsun Gül’ün, Baltacı'yı olay yerine gelen başka bir şahsın vurduğunu söylemesine rağmen zanlı Azad Kurtar’ın kimin vurduğunu görmediğini söylediğini kaydetti.    

   Soruşturmada zanlı Yusuf Rızgar Özdemir’in aracını olay yerinde bulunan meçhul bir şahsın alıp kaçtığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Meselenin tahkikatına henüz yeni başlandığını ve aranan iki kişi ve tabanca olduğunu belirten Özalkın, 5 zanlının da 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlıların avukatı Tekin Söylemez, müvekkillerinin suçsuzluğunun ortaya çıkması için tutukluluk talebine itirazı olmadığını beyan etti. 

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, aranan iki kişi ve tabanca olduğuna vurgu yapıp, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75