Whatsapp mesajları ele verdi

banner37

Ülkemize öğrenci statüsünde yeni gelen yabancı uyruklu 4 kişi ve güneye geçmeleri için onlara yardım ettiklerine inanılan 3 kişinin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Whatsapp mesajları ele verdi
banner8

POLİS, 3 KİŞİYİ DAHA ARIYOR… “Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Polis, olayla ilgili üç şahsı daha arıyor

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı karşısındaki yarım inşaatta, güneye geçmek için buluştukları ileri sürülen zanlılar Hüseyin Erseyis ve Ahmad Nawaz ile ülkemize öğrenci statüsünde yeni gelen yabancı uyruklu 4 üniversite öğrencisinin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Polis, olayla bağı olduğu gerekçesiyle tutukladığı zanlı Hüseyin Erseyis’in cep telefonundaki Whatsapp isimli iletişim ağında, sığınmacıları, Güney Kıbrıs’a nasıl geçirdiğine ilişkin bilgilerin ele geçirildiğini mahkemeye aktardı.

“Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Alkan Canit, Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı adına Savcı İlhan Damdelen, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ömer Can’ı dinletti.

   Mahkemede, mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Can, zanlı Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Alkan Canit, Kıngsley Enow Besone, Madeleine Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid’in ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak suçundan methaldar olduklarını kaydetti.

   Polis memuru Ömer Can, 1 Eylül’de, saat 20.30’da, Ercan Havalimanı’nın karşısındaki yarım inşaatta, zanlı Hüseyin Erseyis ve Ahmad Nawaz’ın, KKTC’ye öğrenci statüsünde gelen Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid’le, yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçirmek için anlaşıp, ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurdukları gerekçesiyle tutuklandıklarını söyledi.

Can, zanlı Hüseyin Erseyis ve Ahmad Nawaz’ın ikinci birer gönüllü ifade verdiklerini mahkemeye aktardı.

Can, zanlı Hüseyin Erseyis’in cep telefonunun incelendiğini ve Whatsapp’tan bazı kişileri Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne nasıl geçirdiklerine dair delillerin tespit edildiğine dikkat çekti.
   Polis memuru Can, zanlı Ahmad Nawaz’ın ise yakalandığı an cep telefonundan sildiği bilgilerin geri döndürülmeye çalışıldığını belirtti.

Polis memuru Can, ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra aranan üç şahsın daha olduğuna vurgu yapıp, zanlıların dört gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlılar Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn, tutukluluk talebine itiraz etti.

banner134
Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların dört gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75