“Ya kendimi ya da seni öldürürüm”

banner37

Dikmen’de Mehmet Salih Sanatçı isimli kişi, tartıştığı eşine tekme atarak şiddet tehdidine bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı

banner87
“Ya kendimi ya da seni öldürürüm”
banner90
banner99

Dikmen’de tartıştığı eşine “evden çıkarsan ya kendimi ya da seni öldürürüm” diyerek tekme atmakla suçlanan Mehmet Salih Sanatçı, tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Polis, K.K., isimli müştekinin ailesinin evine gittiğini ve Mehmet Salih Sanatçı ile ayrı yaşayacaklarını belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Bayram Albayrak, zanlı Mehmet Salih Sanatçı’nın ‘Şiddet tehdidi’ ve ‘Darp’ suçlarına methaldar olduğunu belirtti.

Albayrak, zanlının 17.03.2020 tarihinde saat 21.30 sıralarında Dikmen’de eşi K.K. ile tartıştığı esnada “Bu evden çıkarsan ya kendimi ya da seni öldürürüm” diyerek, eşine tekme attığını mahkemeye aktardı.

Albayrak, müştekinin ailesinin yanına gittiğini ve ayrı evlerde yaşayacaklarını belirtip, KKTC uyruklu olan zanlının davası görüşülünceye değin mahkeme tarafından uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının ilerde davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, KKTC’de muteber bir kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, zanlının 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve ikamet adresinden izinsiz ayrılmaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75