banner6

Yakalanmamak için eşkalini değiştirdi

banner37

Gazimağusa’da kendisine ve annesine küfür ettiği gerekçesiyle U.İ.’yi bıçakla ağır yaralayan O.F.Ç. yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, polis dünkü celsede zanlıyla ilgili bir de gerçeği açıkladı

Yakalanmamak için eşkalini değiştirdi
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir işyerinde, kendisine ve annesine küfür ettiği gerekçesiyle 32 yaşındaki U.İ.’yi kalça, kol, sırt ve karın kısmından ağır bir şekilde yaralayan  O.F.Ç.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Olay sonrası saç ve sakalını keserek eşkal değiştirip polisten kaçmayı deneyen O.F.Ç., talep üzerine, her ne şart altında olursa olsun 3 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında savcı Hüseyin Eser’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Raif Safa, 22 Eylül’de, saat 00.40’ta, Gazimağusa’da Bahriyeli Sokak üzerinde bulunan Passage isimli işyeri içerisinde, kendisine ve annesine küfür ettiği gerekçesiyle, arkadaşı U.İ.’yi tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 28 santim uzunluğundaki sivri uçlu bıçakla ağır yaraladığını anımsattı.

Raif Safa, zanlının, tasarrufundaki bıçakla U.İ.’nin kalçasına 2 kez sokmak suretiyle 10 santim derinliğinde, sol koluna 1 kez sokmak suretiyle 6 santim derinliğinde ve sol kaburga kısmından ise yüzeysel sıyrık şeklinde yaraladığını hatırlattı.

Safa, gönüllü ifadesinde, olay sonrası saç ve sakalını kesip eşkal değiştirerek kaçmayı denediğini itiraf eden zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını belirtti ve mahkemeden işvereni tarafından çalışma izni iptal edilen TC vatandaşı zanlıyı cezaevine göndermesini istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2022, 11:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104