“Yaktığını kabul etti, çaldığını kabul etmedi”

banner37

Gazimağusa’daki İnciraltı Restorant’ı kundaklamaktan tutuklanan Gürcan Atik, dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı

banner87
“Yaktığını kabul etti, çaldığını kabul etmedi”
banner90
banner8

PARA, İÇKİ VE EVRAKLAR BULUNDU… Polis, zanlının daha önce garson olarak çalıştığı İnciraltı Restorantı kundakladığını kabul ettiğini ancak hırsızlık yaptığını kabul etmediğini açıkladı. İşyerinden çalılan 300 Euro nakit para, evrak ve alkollü içeceklerin, işyerinin yakınlarındaki belediyeye ait çöp bidonunda bulunduğunu da belirten polis memuru, meselenin çok yönlü soruşturulduğunu söyledi.

Ahmet UÇAR

Gazimağusa’da faaliyet gösteren eski işyeri İnciraltı Restorant’ı kundaklayarak işletme içerisindeki eşyaları çalmakla suçlanan zanlı Gürcan Atik dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Jale Dizdarlı’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mahir Türe, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Türe, zanlı Gürcan Atik’in Mağusa’da, Canbulat Yolu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Hasan Caner'in yaptığı İnciraltı Restorant’ta geçmiş dönemlerde garson olarak çalıştığını belirterek, zanlının söz konusu işletmeye 28 Mart 2020 tarihinde, saat 05.35 raddelerinde giderek dükkanı zarara uğrattığını kaydetti.

Türe, zanlının binanın batı istikametinde açık vaziyette bulunan kapıdan giriş yaptığını dile getirerek, dükkanı açtıktan sonra henüz tespit edilmesi mümkün olmayan yanıcı bir madde ile ofis içerisinden kasten ve

kanunsuz olarak bir yangın başlattığını ifade etti.

Olay yerinde yapılan incelemelerdeki ilk tespitlere göre zanlının işletmede 250 bin TL’lik hasara neden olduğuna işaret eden Türe, aynı zamanda kasa bölümünde bulunan 300 Euro miktarındaki nakit para ile muhtelif alkollü içecekleri ve evrakları sirkat ederek dükkândan çıkış yaptığını vurguladı.

Türe, yangının Gazimağusa İtfaiyesi tarafından söndürüldüğünü bildirerek, iş yeri binasının etrafında yapılan araştırma ve çevredeki güvenlik kayıtlarının incelenmesi sonucunda ise zanlının tutuklandığını belirtti.

Mahkeme kararı ile zanlının ikametgahında arama yapıldığını ifade eden Türe, yapılan aramada bir adet Roodimood marka siyah renk erkek kapüşonlu eşofman üstü, bir çift siyah renk 41 numara erkek kundura ayakkabısı, bir adet mavi renk Palm Beach yazılı çakmağın tespit edilerek emare altına alındığını açıkladı.

Türe, ayrıca iş yeri içerisinden sirkat edilen muhtelif alkollü içecekler ve evraklar ile toplam 3 Euro demir paranın iş yeri yakınlarında bulunan belediye çöplüğünde siyah bir çöp poşeti içerisinde tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini de kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğine işaret eden Türe, söz konusu ifadede zanlının işletmede yangına yol açtığını kabullendiğini ancak sirkat suçunu reddettiğini ifade etti.

Türe, verilen ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine dikkat çekerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Dizdarlı, tahkikatın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75