banner6

'Yalancı tanıklık' davasında 5 kişi teminatla serbest

banner37

 “Yalancı Tanıklık” ve “Yalancı Tanıklığa Teşvik” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan biri emekli binbaşı, biri polis ve biri avukat olan toplamda beş zanlı teminata bağlanarak serbest bırakıldı

'Yalancı tanıklık' davasında 5 kişi teminatla serbest
banner151

Ahmet VAMIK

Çatalköy’de, 30 Eylül Cumartesi sabaha karşı yaşanan  “Cinsel tecavüz”, “Cinsel Saldırı”, “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” meselesinde zanlı konumundaki T.M’nin lehinde “yalantanıklık” yapan ve tanıkları “yalancı tanıklığa teşvik” eden beş kişi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

“Yalancı Tanıklık” ve “Yalancı Tanıklığa Teşvik” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan biri emekli binbaşı, biri polis ve biri avukat olan toplamda beş zanlı teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer’i tanık olarak dinletti.

Zanlıların “Yalancı Tanıklık” ve Yalancı Tanıklığa Teşvik” suçlamalarından methaldar olduğunu belirten Hüseyin Zaifer, zanlıların T.M’nin methaldar olduğu tecavüz meselesinde yargılamaya engel olmak amacıyla yalancı tanıklık yapılmasını sağladıklarını ifade etti.

Yalan ifade, teşvik ve cep telefonu temini...

Yeminli şahadet veren Hüseyin Zaifer, zanlı Hicran Dağlı’nın T.M lehinde yalancı tanıklık yaptığını ve zanlı İbrahim Yıldırım’ı yalancı tanıklığa teşvik ettiğini belirtti.

Zanlı İbrahim Yıldırım’ın zanlı Hicran Dağlı’nın teşvikiyle yalancı tanıklık yaptığını kaydeden Zaifer, tecavüz zanlısı olan T.M’nin amcası emekli Binbaşı Adem Mart ile yine tecavüz zanlısının Avukatı Hasan Özkök’ün, Hicran Dağlı ve İbrahim Yıldırım’ı yalancı tanıklığa teşvik ettiğini açıkladı.

Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, Girne Polis Müdürlüğü nezarethanesinde görevli polis memuru Ediz Manici’nin ise tecavüz suçlaması nedeniyle nezarethanede tutuklu olarak bulunan zanlı T.M’ye cep telefonu temin ettiğini ve bilgi aktardığını ifade etti. Zanlılar ile ilgili başlatılan tahkikatın tamamlandığını kaydeden Zaifer, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Teminatla serbest bırakıldılar

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı birer kişinin lehlerinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları karşılığında serbest kalmalarına emir verdi.

Tecavüz zanlısı bugün yeniden mahkemede

“Cinsel tecavüz”, “Cinsel saldırı”, “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” meselelerinden methaldar olan T.M, 2 Ekim’den beridir Girne Polis Müdürlüğü’ne tahkikat maksatlı tutuklu olarak bulunuyor.

Zanlı T.M, 30 Eylül Cumartesi sabaha karşı, 02.30 raddelerinde, Çatalköy’de bir sitedeki kendisine ait ikametgâhın üst katındaki yatak odasında Girne’de sakin 23 yaşındaki bir kızın, elleri ve kollarını sıkıp darp ettikten sonra yatak odasındaki yatağa taşıyarak rızası olmadan cinsel ilişkide bulunmakla suçlanıyor. T. M, ayrıca bu şeklide müşteki kızın kızlık zarının yırtılmasına sebep olarak vahim zarara uğrattığı ve cinsel tecavüzde bulunmakla da suçlanıyor.

Öte yandan tecavüz zanlısı T.M tahkikat maksatlı alınan tutukluluk süresinin dolmasının ardından bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 09:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110