banner6

Yalancının mumu yatsıya kadar yandı

banner37

İşyerinden çaldığı parayı kumarda kaybeden ve daha sonra da kendini bıçaklayarak, polise soyulduğu yönünde yalan ifade veren Nariman Niyazov, davaları görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi

Yalancının mumu yatsıya kadar yandı
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Girne’de bir park yerinde karnından bıçaklanmış olarak bulunan ve polise tanımadığı iki kişi tarafından soyulduğu yönünde ihbarda bulunup, daha sonra yalan söylediği ortaya çıkan Nariman Niyazov, dün, teminat için mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ‘müstahdem tarafından sirkat’ ve ‘amme fesatçılığı’ suçlarından yargılanan zanlının, davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmemek kaydıyla cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Hüseyin Soyel’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Soyel, bulguları aktardı.

Tahkikat tamamlandı...

Niyazov’un verdiği ifadede, tanımadığı 2 kişi tarafından bıçaklanarak soyulduğunu iddia ettiğini, yapılan soruşturmada ise zanlının yalan beyanda bulunduğunu tespit ettiklerini kaydeden Soyel, zanlıdan, çalıştığı petrol istasyonu sahibinin şikâyeti üzerine ifade aldıklarını ve gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi.

Niyazov’un, 3 bin 980 TL’yi, Merit Casino’da kumar oynayarak kaybettiğini ve kendini bıçaklayarak olayı soygun olarak polise ihbar ettiğini ifade eden Hüseyin Soyel, yapılan araştırmada, zanlının yalan beyanda bulunduğunun ortaya çıktığını söyledi.

Cezaevine gönderildi

Soyel, zanlı Nariman Niyazov’un bıçaklanarak soyulduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturmanın tamamlanmış olduğunu ifade ederek, mahkemeden, zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, işlenen suçun yaygın bir suç haline geldiğine dikkat çekerek, zanlının, davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmemek kadıyla cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 07:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104