Yalanı bir ay sonra ortaya çıktı

banner37

Çalıştığı şirketin bilgisi dışında 12 kapı yapımı için sipariş alan ve ön ödeme olarak tahsil ettiği 7 bin TL’yi zimmetine geçiren Gökhan Ağaçlı, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Yalanı bir ay sonra ortaya çıktı
banner90
banner99

“ÜLKEDE YASAL STATÜSÜ YOK”… Polisin mahkemede verdiği şahadete göre, Gökhan Ağaçlı, 6 Ağustos’ta Coşkun Alaslan’dan yapımı devam eden inşaatına 12 adet kapı yapmak için çalıştığı Artıvizyon Ticaret isimli işyeri adına sipariş kabul etti ve ön ödeme olarak aldığı 7 bin TL’yi zimmetine geçirdi. Bu durumdan şirketi haberdar etmeyen Ağaçlı’nın yalanı geçtiğimiz gün ortaya çıktı ve önceki gün tutuklandı. Ülkede yasal statüsü bulunmayan Ağaçlı, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Çalıştığı şirket adına ağustos ayında bir kişiden 12 adet kapı yapımı için sipariş alan ve müşteriden ön ödeme olarak aldığı 7 bin TL’yi zimmetine geçirip, bu durumdan şirketi haberdar etmeyen Gökhan Ağaçlı, bir ay sonra şikayet üzerine tutuklandı.

   Ülkede yasal statüsü bulunmayan Ağaçlı, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   “Sahte davranışla para temini” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, zanlı Gökhan Ağaçlı’nın  Dilekkaya’da işlenen sahte davranışla para temini suçundan methaldar olduğunu belirtti.

   Polis memuru Mehmet Bayır, zanlının 06.08.2020 tarihinde Dilekkaya’da Coşkun Alaslan’a, Gazimağusa’da faaliyet gösteren Artvizyon Ticaret ŞTİ. LTD. personeli olduğunu beyan ederek, yapmakta olduğu ev inşaatının 12 adet iç kapısını yapmak için şirket adına 13 bin 500 TL’ye anlaştığını belirtti.

   Bayır, zanlının Alaslan’dan ön ödeme olarak 7 bin TL nakit parayı tahsil ettiğini ancak bu durumdan şirketi haberdar etmediğini, parayı da şirkete yatırmadığını kaydederek “sahtekarlıkla para temin etme” suçunu işlediğini söyledi.

   Bayır, meselenin polisin bilgisine 02.09.2020 tarihinde geldiğini ve zanlının aynı gün, aleyhine alınan derdest emriyle tutuklandığını kaydetti.

   Bayır, zanlı Gökhan Ağaçlı’nın gönüllü ifade verdiğini ve KKTC’de yasal statüsünün olmadığına dikkat çekerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75