'Yan' bakan amcaoğluna, döner bıçağıyla saldırdı

banner37

Husumetli olduğu amcaoğlunu, kendisine yan baktığı gerekçesiyle, kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu döner bıçağını çekerek ölümle tehdit eden Mustafa Erden, 3 bin TL nakdi teminatı ödeyemedi ve cezaevine gitti

'Yan' bakan amcaoğluna, döner bıçağıyla saldırdı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Korkuteli’de, husumetli olduğu amcaoğluna, kendisine yan baktığı gerekçesiyle, kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu döner bıçağını çekerek ölümle tehdit eden Mustafa Erden, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Mustafa Erden, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen Mustafa Erden, ya teminat koşullarını yerine getirinceye dek, ya da her ne şart altında olursa olsun bir ayı geçmemek üzere cezaevinde kalacak.

Soruşturma bitti

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Yargıç Hazal Hacımulla'nın huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında,  İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı yardımcısı Serhan Bundak'ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Baki Bakioğlu yanıtladı.

Tanık polis Baki Bakioğlu, zanlının, 25 Haziran 2017'de, kendisine yan baktığı gerekçesiyle, husumetli olduğu amcaoğlunun üzerine, ağız uzunluğu 53, toplam uzunluğu 68 santim olan döner bıçağıyla yürüdükten sonra, adı edilenin izinsiz ikametgahına girdiğini ve küfür ettikten sonra  "Hepinizi keseceğim, bu mahallenin ağası benim" diyerek tehditte bulunduğunu anlattı.

banner134
Tanık polis, şikayet üzerine tutukladığı zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını ifade ederek,  mahkemeden, zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Beni kışkırtıyorlar

Mahkemede söz verilmesi üzerine konuşan zanlı, ilginç izahatta bulunduktan sonra, mahkemeden özür diledi ve ekledi:

"Beni kışkırtıyorlar. 7-8 aydır sorunlarımız var. Üzerime geliyorlar, karşılık verdiğimde de suçlu oluyorum. Haksız oluyorum."

Teminata bağlandı

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, konu suçların ciddiyetine dikkat çektikten sonra, zanlıyı, 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği ve tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50'şer bin TL'lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Yargıç, ayrıca, teminat şartlarının yerine getirilmemesi halinde zanlının 1 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderilmesine direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75