'Yan baktılar' diye öldüresiye kavga ettiler

banner37

Gazimağusa’da bir işyeri önünde 2 grup arasında çıkan tartışmada, levye, cop ve profil demir konuştu. Tutuklanan 7 kişiden sonra aranan şahıs ilan edilen Veli Yıldırım da polise teslim oldu

'Yan baktılar' diye öldüresiye kavga ettiler

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, geçtiğimiz gün, bir işyeri önünde, “yan baktılar” diye iki grup arasında çıkan kavgada, levye, cop ve profil demir konuştu.

Olayı ihbar alan polis, tutukladığı 7 kişiden sonra, meselenin 8’inci zanlısı olan Veli Yıldırım’ı aranan şahıs ilan etti. Bunun üzerine Veli Yıldırım polise giderek teslim oldu.

Suç aletlerini emare alan polis, mahkemeye çıkarttığı Veli Yıldırım aleyhine tahkikat amaçlı 2 gün tutukluluk emri temin etti.

Kavgaya karışan Furkan Güven, Burak Göktürk Erdem, Alperen Özcan, Ahmed Öezov, Azamad Öezov, Jemsit Esedov ve Serhat Yıldırım ise önceki gün mahkemeye çıkarılmış ve aleyhlerine, tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alınmıştı.

Tüm zanlılar, perşembe günü yeniden yargıç huzuruna çıkarılacak.

Tahkikat bitmedi
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlının, “kasti hasar”, “kavga ve rahatsızlık” ve “tecavüzkâr alet taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gökhan Kol, 20 Nisan 2019’da, umumi bir yer olan Gülseren yolu üzerinde faaliyet gösteren bir işyeri önünde meydana gelen kavganın olgularını mahkemeye anımsattı.

Kol, saat 21.00’de, Furkan Güven, Burak Göktürk Erdem, Alperen Özcan’ın bir taraf olup, diğer taraf olan Ahmed Öezov, Azamad Öezov, Jemsit Esedov, Serhat Yıldırım ve Veli Yıldırım’ın kavga ettiklerini söyledi.

‘Yan baktılar’ diye çıkan kavgada, zanlıların birbirlerine, levye, cop ve profil demirle vurduğunu belirten tanık polis, zanlı Veli Yıldırım’ın, Burak Göktürk Erdem’e ait LJ 304 plakalı aracı da kasti hasara uğrattığını belirterek, suç aletlerini emare aldığını kaydetti.

Tanık polis, meseleyle ilgili tahkikatını salimen tamamlayabilmek için alınması gereken birçok ifadenin, incelenmesi gereken kamera kaydı bulunduğuna vurgu yaptı ve verilen ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını söyledi; tutukluluk talep etti.

Yargıç, zanlının, 2 gün poliste tutuklu kalmasına izin verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER