Yangın ihbarı, suçüstü yakalattı

banner37

Gönyeli’de altyapı yenileme çalışmaları sırasında yeraltından çıkarılan kabloları evinde biriktiren İbrahim Demirel ve arkadaşı İbrahim Aladağ, bakırlarını almak istedikleri kabloları Boğaz Piknik Alanı’nda yakarken yakalandı

Yangın ihbarı,  suçüstü yakalattı
banner90
banner8

İŞİ YAPAN ŞİRKETTE ÇALIŞIYORDU… İbrahim Demirel ve İbrahim Aladağ’ı dün mahkemeye çıkaran polis, zanlı İbrahim Demirel’in, Gönyeli Belediyesi tarafından altyapı işlerini yapması için görevlendirilen Arpalıklı İnşaat Şirketi’nde çalıştığını ve çalıştığı süre boyunca ne kadar kabloyu çaldığının araştırılacağını belirtti. Polis, Demirel’in suçunu itiraf ettiğini ancak Aladağ’ın ifade vermediğini de söyledi.

Ahmet UÇAR

   Boğaz Piknik Alanı’nda dün sabahın erken saatlerinde ateş yakıldığı ve yangın olabileceği yönünde yapılan ihbar, bir hırsızlık olayının ortaya çıkmasını sağladı.

   Yangın ihbarıyla bölgeye giden Girne polisi ve itfaiyesi, İbrahim Demirel ve İbrahim Aladağ isimli zanlıları, Gönyeli’de altyapı çalışmaları sırasında yeraltından çıkarılan elektrik kablolarını, içerisindeki bakırı almak için yakarken suçüstü yakaladı.

   Zanlılardan İbrahim Demirel’in, Gönyeli Belediyesi adına altyapı çalışmalarını yapan Arpalıklı İnşaat Şirketi’nde çalıştığı ve çalışmalar sırasında yeraltından çıkan kabloları evinde biriktirdiği ve arkadaşı İbrahim Aladağ ile de kabloların içerisindeki bakırı almak için Boğaz Piknik Alanı’nda yaktığı belirlendi.

   İki zanlı haklarında başlatılan soruşturma çerçevesinde dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri alındı.

banner134
   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Gültekin Sancar olayla ilgili olguları aktardı.

   Sancar, zanlı İbrahim Demirel’in Şubat ayı içerisinde Gönyeli Belediyesi tarafından Arpalıklı İnşaat Şirketi’ne yaptırılmakta olan elektrik şebekesi alt yapı çalışmalarında çalıştığını belirterek, bu esnada yer altından çıkan hurda kabloları evine götürüp biriktirdiğini kaydetti.

   Sancar, zanlının daha sonra 16 Şubat tarihinde sirkat ettiği kabloları alıp arkadaşı zanlı İbrahim Aladağ’la birlikte Girne Boğaz Piknik Alanı’na gittiğini belirterek, burada kabloların içerisindeki bakırları almak için ateş yaktıklarını ifade etti.

   Yakılan ateş üzerine yangın ihbarı alan Girne İtfaiyesi ve Girne Adli Şubesi yangın yerine giderek yangını söndürdüğünü dile getiren Sancar, zanlıların sirkat ettiği kablolarla birlikte olay mahallinde tutuklandığını kaydetti.

   Sancar, hırsızlık olayının Gönyeli’de meydana gelmesi nedeniyle zanlıları Girne polisinden teslim aldıklarını belirterek, yapılan sorgulamada zanlı İbrahim Demirel’in gönüllü ifade verip işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini ancak zanlı İbrahim Aldağ’ın bir ifade vermediğini söyledi.

   Polis, zanlının şirkette çalıştığı süre zarfında ne kadar kablo sirkat ettiğinin henüz tespit edilemediğini ifade ederek, söz konusu sirkat meselesiyle ilgili bazı emarelerin de henüz bulunamadığına işaret etti.

   Polis, meselenin soruşturmasının henüz çok yeni olduğunu dile getirerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün tutukluğunu talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın sağlıklı yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75