Yanımdaki arkadaşım planladı

banner37

Akıncılar’da askeri bölgede 76 gram kokain ve hintkeneviri ile yakalanan Çağlar Barbali, mahkemede ilginç bir savunma yaptı.

Yanımdaki arkadaşım planladı
banner90
banner8

Emine UYSAL

Akıncılar’da askeri bölge içerisinde Çağlar Barbali isimli kişi güneyden kuzeye 56 gram hintkeneviri ve 20 gram kokain ithal ederken suçüstü yakalandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Çağlar Barbali, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Çavuşu Mehmet Bayram’ı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, zanlı Çağlar Barbali’nin 3 Ağustos’ta Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye aracıyla yasal olmayan yolla giriş yapmak isterken görevli askerler tarafından suçüstü tutuklandığını kaydetti.

Polis Çavuşu Mehmet Bayram, zanlının aracının Demirhan Polis Karakolu ekibince aranması sonucu araçta 56 gram ağırlığında ‘hintkeneviri’ ve 20 gram ağırlığında ‘kokain’ olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığına vurgu yaptı.

Olayla bağlantılı bir şahsın arandığına ve zanlının serbest kalması halinde tahkikata olumsuz etki edebileceğine dikkat çeken Bayram, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Çağlar Barbali, “İlk defa böyle bir olayla karşı karşıyayım. Yanımdaki arkadaşım planladı” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75