banner6

Yapıcı ve kız arkadaşı şimdilik serbest

banner37

Polis tarafından 6 Ocak’ta yapılan baskında, evinde 5 gram bonzai bulunan Talat Yapıcı ve kız arkadaşı M.Ş., teminatla serbest bırakıldı

Yapıcı ve kız arkadaşı şimdilik serbest
banner150

banner150 banner150

Mustafa ÖZYAĞCI

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından 6 Ocak’ta Lefkoşa’daki evinde yapılan aramada, 5 gram bonzai bulunan ve 18 yaşındaki kız arkadaşı M.Ş. ile birlikte tutuklanan 20 yaşındaki Talat Yapıcı, dün teminata bağlandı.

Mahkeme, her iki zanlıyı da aleyhlerindeki davalardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlayarak serbest bıraktı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Döşenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, 6 Ocak’ta narkotik ekibi tarafından mahkeme emriyle 20 yaşındaki Talat Yapıcı ile konu ikametgâhta tespit edilen kız arkadaşı zanlı M. Ş.’nin huzurlarında, 12.30 ile 13.30 saatleri arasında yapılan aramada, tütünle karışık içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki adet ucu yanık sarma sigara ve yaklaşık 5 gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi.

“Lôkmacı’dan ithal etti”

Polis memuru Murat Döşenci, zanlı Yapıcı’nın konu maddeyi, Güney Kıbrıs’tan 6 gram olarak alıp, Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye ithal ettiğinin belirlendiğini anımsattı.

İki zanlının da gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini belirten Döşenci, tahkikatın tamamlandığını ve her iki zanlının da mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlıların tüm evraklarına el konularak KKTC dışına çıkışını yasaklayan Yargıç Hazal Hacımulla, zanlı 1

Talat Yapıcı’nın 4 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı iki muteber kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına, zanlı 2 M.Ş’nin de 2 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı iki muteber kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest bırakılmasına emir verdi.

Yargıç ayrıca, zanlıların gerekli teminatları yerine getirmemesi halinde 1 ay süreyle Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz kalmalarını da karara bağladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104