“Yapmadım, yapmam”

banner37

Komşusunun kızına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen zanlı Cemil Güngör’ün, aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

“Yapmadım, yapmam”
banner90
banner99

HÜCREDE SALDIRIYA UĞRADI… Duruşma öncesi, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nin tutuklu hücresine yerleştirilen Cemil Güngör, başka suçlardan tutuklanan diğer zanlılar tarafından saldırıya uğradı. Çeşitli hakaretler edilen ve bir kişinin de tokat attığı zanlı, hemen hücreden çıkarıldı.

Sedef BOŞNAK

Yeniboğaziçi Köyü’nde komşusunun 15 yaşındaki kızına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen zanlı Cemil Güngör’ün, aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Badem kırarken 15 yaşındaki komşu kızının elini tutup, parmak ucuna kadar cinsel istekle okşadığı iddia edilen Cemil Güngör’ün küçük kıza öpücük attığı da belirtildi.

Meseleyle ilgili tutuklu bulunduğu polis müdürlüğünden, teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne götürülen ve duruşma öncesi başka suçlardan ötürü tutuklu bulunan kişilerin de tutulduğu mahkeme hücresine yerleştirilen Cemil Güngör’e büyük tepki yağdı.

Hücrede tutuklu bulunan bir kişi, Cemil Güngör’e işlediği suçtan ötürü tokat ayıp öfke kustu. Olayın büyümemesi için polisin, anında önlem aldığı gözlemlendi.

Yargıyı cezaevinde bekleyecek

Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzuruna çıkartılan Cemil Güngör,  işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere, 1 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134
İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Şükrü Hafız, cinsel saldırı suçundan methaldar olan zanlının, 1 Eylül’de, komşusunun 15 yaşındaki kızının elini tutup, cinsel istekle parmak ucuna kadar okşayarak, adı edilene cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Şükrü Hafız, yaptığı araştırma sonucu zanlının bahse konu olaydan bir gün sonra ise küçük kıza öpücük attığını öğrendiğini ifade etti ve bu yönde tanık ifadesi temin ettiğini belirtti.

Olayın, polisin bilgisine 4 Eylül’de geldiğini anlatan tanık polis, zanlıyı 10 Eylül’de tespit edip tutuklandıklarını belirtti ve yaptığı araştırmanın detaylarını aktardı.

Tanık polis, evli olan turist zanlının eşinin Türkiye’de bulunduğunu, buradaki tek tanıdığının müştekinin babası olduğunu belirterek, zanlının aleyhindeki suçlamaları reddettiğini anlattı.

Konu suçun ciddiyetine değinen tanık polis, araştırmasını tamamladığını belirterek, kaçma ihtimali olan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

“Yapmadım, yapmam!”

Turist zanlı, mahkemede söz verilmesi üzerine kendini savundu ve “Ben yapmadım, yapmam” dedi.

Kendisine iftira atıldığını anlatan zanlı, şikayetin geç yapıldığına dikkat çekerek, suçsuz olduğunu yineledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, meselenin ciddiyetine vurgu yaptı ve zanlının statüsünü de dikkate alarak, zanlıyı davaları sonuçlanıncaya değin, 1 ayı geçmemek kaydıyla, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75