Yaptığı yanına kalmadı

banner37

Çalıştığı otelin deposuna raf yaptırmak için anlaştığı şirkete ödenmek üzere muhasebeden aldığı 7 bin TL’yi zimmetine geçiren Mustafa Sungur, teminat şartlarını yerine getiremediği için cezaevinin yolunu tuttu

banner87
Yaptığı yanına kalmadı
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Depo sorumlusu olarak çalışmakta olduğu otelin depo bölümüne raf yaptırmak için bir şirketle anlaşan, ardından rafların ücretini ilgili firmaya ödemek üzere muhasebeden temin ettiği 7 bin TL’yi zimmetine geçiren zanlı Mustafa Sungur, mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremedi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Ödemeyi aldı, cebine attı

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Tufan Yoncacı’yı tanık olarak dinletti.

Zanlı Mustafa Sungur’un 12 Haziran 2018 tarihinde Alsancak’ta meydana gelen “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis çavuşu Tufan Yoncacı, Ilgaz’da faaliyet gösteren Bovita Winery Otel isimli işletmede depo sorumlusu olarak çalışan zanlı Mustafa Sungur’un, otelin depo bölümüne 50 adet raf yaptırmak üzere şirket muhasebesinden 7 bin TL nakit para aldıktan sonra konu rafları yapılması için anlaştığı K. K.’ye herhangi bir ödeme yapmayarak kendisine emanet edilmiş olan 7 bin TL nakit parayı sirkat ettiğini anımsattı.

Rafçı parasını isteyince mesele ortaya çıktı

Olayın 6 Eylül günü polisin bilgisine ulaştığını kaydeden polis çavuşu Tufan Yoncacı, yapılan soruşturma neticesinde, K. K.’ye yaptığı iş karşılığında ödenmesi gereken 7 bin TL nakit paranın fatura karşılığında zanlı Mustafa Sungur’a verildiğinin tespit edildiğini ifade etti.

Söz konusu olayın K. K.’nin otele giderek ödemeyi talep etmesi üzerine ortaya çıktığını kaydeden Yoncacı, 7 Temmuz günü rafları otele teslim eden K. K.’nin konu şahıstan ya da otelden hiçbir ödeme almaması üzerine 6 Eylül günü otele giderek ödeme talep ettiğini belirtti.

Çalıştığı iş yerinin parasını zimmetine geçiren zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade eden polis çavuşu Tufan Yoncacı, ülkemizde yasal statüsü bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminat bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 2 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı 1 kişinin zanlı lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 4 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Kendisine kefil olacak birisini bulamayan zanlı Mustafa Sungur, 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75