banner6

Yaptım bir eşeklik, çok pişmanım

banner37

Tasarrufunda 40 gram uyuşturucu ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 520 TL para bulunan Dibo Göçer, mahkemede gözyaşlarına boğuldu.

Yaptım bir eşeklik, çok pişmanım
banner151 banner143

Emine UYSAL

Uyuşturucu sattığına dair yapılan ihbar üzerine evinde gerçekleştirilen aramada yaklaşık 40 gram ağırlığında uyuşturucu madde ile uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 520 TL nakit para bulunan Dibo Göçer’in tutukluluk süresi 3 gün uzatıldı.

Mahkemede söz alan zanlı Göçer, “Allah inandırsın kimseye uyuşturucu satmadım. Karşınıza bir daha gelmeyeceğim. Çok pişmanım. Kimseye bir şey satmadım. Her insan bir hata yapar, ben de yaptım bir eşeklik. Yalanım yok. Eşimle yeni barıştım. Eşim 4 aylık hamile. İçeri girersem perişan olurlar” diyerek ağladı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Dibo Göçer, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 11 Ağustos’ta zanlı Dibo Göçer’in ikametgâhında oluşturulan bir narkotik ekibi tarafından 18.40-19.15 saatleri arasında yapılan aramada zanlının giymekte olduğu pantolonun cebinde kırmızı renk poşete sarılı 30 gram sentetik cannabinod türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.

Polis memuru Halil Dümenci, zanlının ikametgâhında yapılan aramada sehpanın üzerinde 8 ayrı pakette 10 gram sentetik cannabinod türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğuna ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 520 TL nakit paranın emare alındığına dikkat çekti.

Zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini söyleyen Dümenci, zanlının uyuşturucu verdiğini itiraf ettiği şahısların arandığına dikkat çekti.

Zanlının ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılmasının yanı sıra, zanlının serbest kalması halinde kayıp olan emareler ve alınması gereken ifadelere etki edebileceğine vurgu yapan Dümenci, üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 09:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104