Yaralamadan sabıkası da var!

banner37

Kız meselesi yüzünden kavga ettiği iki kişiyi çakıyla yaralayan 18 yaşındaki A.B., teminatla serbest bırakıldı

Yaralamadan sabıkası da var!
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA


Lefkoşa’da kız meselesi yüzünden kavga ettiği A.Ç.’yi (E-23) sağ karın boşluğundan, B.Ç.’yi (E-18) ise avuç içinden bıçakla yaralayan 18 yaşındaki A.B., teminatla serbest bırakıldı. Polis, zanlının yaralama suçundan sabıkası olduğunu belirtti.


“Yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan A.B. isimli zanlı dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlı A.B.’nin 14.07.2021 tarihinde saat 18.45’te Ortaköy 5. Sokak üzerinde aralarındaki kız meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucunda tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ağız uzunluğu 9.5 cm, toplam uzunluğu 20 cm olan, üzerinde Columbia yazılı tahta ve demirden mamül çakı ile müşteki A.Ç.’nin sağ karın boşluğuna sokup 3 cm’lik kesi oluşmasına sebep olup, yine aynı yerde bulunan müşteki B.Ç.’nin de el avuç içine sokup 1 cm’lik kesi oluşmasına sebebiyet verip, yaraladığına vurgu yaptı.


Polis memuru Aygün Karagil, yaralanan şahısların kaldırılmış oldukları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin acil servisinde görmüş oldukları tedaviye müteakip taburcu edildiklerini kaydetti.


Karagil, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının benzeri suçtan daha önce bir ay hapis cezası aldığını belirtip, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 4 haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75