banner6

Yaralının durumu iyi

banner37

Doğanköy’de önceki sabah ‘yüksek seste müzik dinleme’ nedeniyle çıkan kavganın tarafları dün mahkemeye çıkarıldı, birinin tutukluluğu uzatıldı, diğeri teminatla serbest kaldı

Yaralının durumu iyi
banner151 banner143

İsmail VOLKAN

Doğanköy’de önceki sabah erken saatlerde yüksek seste müzik dinlediği gerekçesiyle, Burak Güler ile site sakinlerinden Fevzi Budak ve Hasan Budak arasında çıkan kavgada, Güler darp edildiği sırada Fevzi Budak’ı göğüs kısmından bıçakla yaraladı.

Bıçaklamanın ardından Hasan Budak da Güler’in kafasına tahtayla vurarak bayılmasına neden oldu.

Polis tarafından olayının hemen ardından gözaltına alınan Burak Güler ve Hasan Budak, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Hakkında, “Adam öldürmeye teşebbüs” suçlaması nedeniyle başlatılan polis soruşturması devam eden Burak Güler’in 3 gün daha tutuklu kalmasına karar verilirken, Hasan Budak ise “Yaralama ve tecavüzi alet taşıma” suçlarından ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, zanlı Burak Güler’in olay esnasında 146 promil alkollü olduğu belirtildi.

Yargıç Mesutoğlu, polis soruşturmasının yeni başladığı gerekçesiyle Güler’in üç gün tutuklu kalmasına emir verirken, zanlı Hasan Budak’ı ise teminata bağlayarak serbest bıraktı.

Yaralının durumu iyi

Olayın ardından ağır yaralanan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırılan Fevzi Budak’ın, ameliyat edildiği ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kavga anında başına darbe alan Burak Güler’in başına da 8 dikiş atıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 08:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104