Yaralının hayati tehlikesi sürüyor

banner37

Gazimağusa’da tartıştığı arkadaşı M. D. T.’yi kalbinden bıçakla ağır yaralayan Vietnamlı K. H. N. aleyhine 5 gün ek tutukluluk emri alındı

Yaralının hayati tehlikesi sürüyor
banner90
banner99

YOĞUN BAKIMDA... Kendi el yazısıyla yazdığı gönüllü ifadesinde, aleyhindeki tüm suçlamaları kabul ederek itirafta bulunan K. H. N.’nin bıçakla ağır yaraladığı M. D. T.’nin, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisindeki tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’nın Anadolu Mahallesi’nde gerçekleşen bir parti sonrasında, sözlü olarak tartıştığı arkadaşı M. D. T.’yi sokak ortasında,  ağız uzunluğu 13, toplam uzunluğu 25 santim olan sivri uçlu bıçakla kalbinden ağır yaralayan Vietnamlı K. H. N. aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, K. H. N. aleyhine tahkikat maksatlı 5 gün ek tutukluluk emri alındı.

   Kendi el yazısıyla yazdığı gönüllü ifadesinde aleyhindeki tüm suçlamaları kabul edip, itirafta bulunan K. H. N.’nin serbest kalması halinde tahkikata kötü etki edeceği belirtildi.

   Polis, kalbinden yara alıp, kan kaybeden M. D. T.’nin ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım servisindeki tedavisinin halen sürdüğü ve hayati tehlikesinin bulunduğunu kaydetti ve yaralının sağlık durumunun tahkikata yön vereceğine dikkat çekti.

Yaralıdan ifade alınacak

   İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltınçlar, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Çavuş Arif Tolgan’ı yeminli şahadete çağırdı.

banner134
   Çavuş Arif Tolgan, zanlının, 7 Kasım 2020’de, saat 22.15 sıralarında, Gazimağusa’da, Kurtalan Sokak üzerinde, Vietnamlı olan ve daha önceden tanıdığı M. D. T. ile sözlü olarak tartıştığını anımsattı.

   Arif Tolgan, çıkan tartışma sırasında, zanlının, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu sivri uçlu bıçak ile adı edileni kalp kısmından bıçaklamak suretiyle ağır bir şekilde yaraladığını hatırlattı.

   Tolgan, M. D. T.’nin Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını belirtti.

   Ağır yaralanan M. D. T.’nin tedavisinin halen sürdüğünü ve hayati tehlikesinin bulunduğuna dikkat çeken tanık çavuş, yaralının sağlık durumu elvermediğinden ifade temin edemediğine vurgu yaptı.

   Polis çavuşu, yaralının sağlık durumunun tahkikata yön vereceğini de sözlerine ekledi.

Suç aleti emare

 Zanlının olaydan sonra gece yarısı evinin yakınında saklandığı yerde bulunup, mahkeme emri gereği tutuklandığını kaydeden tanık çavuş, zanlıyla birlikte olay mahallini ziyaret ettiklerinden söz etti.

   Tanık çavuş, zanlının olay sonrası kaçarken kullandığı ve halen kime ait olduğunu tespit edemedikleri bisiklet ile otluk alan içerisine attığı bıçağı polise teslim ettiğini ifade etti.

   Polis çavuşu, 8 Kasım’dan beridir poliste tutuklu bulunan zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını henüz tamamlayamadığını kaydetti ve mahkemeden, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için ek süre talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ülkedeki yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptı.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, hayati tehlikesi devam eden müştekinin sağlık durumuna dikkat çektikten sonra,  polisin talebini uygun buldu ve zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75