Yardıma muhtaç çocukların bağışlarını çalmakla suçlanıyor

banner37

Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde üye olan ve kullanımdan kaldırılan bağış ve aidat makbuzlarını çalarak, 20 bağışçıdan sahte beyanla bağış toplamakla suçlanan F. N. Ç.’nin tutukluluk süresi uzatıldı

banner87
Yardıma muhtaç çocukların bağışlarını çalmakla suçlanıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde gönüllü üye olan ve yasa ile kullanımdan kaldırılan bağış ve aidat makbuzlarını dernek ofisinden çalıp, 20 bağışçıdan sahte beyanla 14 bin TL bağış toplamakla suçlanan F. N. Ç.’nin tutukluluk süresi uzatıldı.

“Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan F. N. Ç., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, Ocak 2017 ile Mart 2018 tarihleri arasında Lefkoşa’da faaliyet gösteren Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde gönüllü üye olan Gazimağusa’da sakin F. N. Ç.’nin dernek ofisinde bulunan, yasa ile kullanımdan kaldırılmış bağış ve aidat makbuzlarını sirkat edip, Gazimağusa’da şimdiye kadar tespit edilen 20 bağışçıdan sahte beyanla yaklaşık 14 bin TL bağış toplayıp tasarrufuna geçirmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Açıkada, bir kişinin ilgili derneğe bağış olarak verdiği buzluk tipi klimayı derneğe teslim etmeyip, tasarrufuna geçirdiğini söyledi.

Açıkada, zanlının birçok eşyayı tasarrufuna geçirdiğinin belirlendiğini kaydetti.

 

Okulun makbuzunu da sahteledi

Polis memuru Öjen Açıkada, zanlının, Şehit Zeki Salih İlkokulu’na ait 130 TL meblağlı makbuzu, 530 TL olarak sahteleyip, sahtekarlıkla kayıt temin ettikten sonra, okula tedavüle sürüp, 400 TL parayı sahtekarlıkla temin ettiğini belirtti.

Açıkada, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirtip, zanlının 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108