Yargı 2 ay sonra

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan yakalanan Abdullah Mohammed Elbasha, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, Alıreza Parsael, meseleyle bağlantısı olmadığının tespiti üzerine serbest bırakıldı

Yargı 2 ay sonra
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı narkotik polislerinin, Gazimağusa’da tespit edip tutukladığı Abdullah Mohammed Elbasha aleyhine yürüttüğü soruşturma bitti.

Günlerdir tutuklu bulunan Alıreza Parsael ise meseleye bağlantısı olmadığı gerekçesiyle serbest kaldı.

banner134
Dünkü duruşmada, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Hüseyin Özdesoy’u, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak’ın sorularını yanıtladı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 28 Şubat 2017’de, zanlı Abdullah Mohammed Elbasha ve Alıreza Parsael’i Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını anımsattıktan sonra, Elbasha’nın, polisi görmesi üzerine sağ elinde tuttuğu şeffaf naylon poşet parçası içerisindeki 2 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi, tüm aramalarına rağmen bulamadıkları bir şahsa verdiğini dile getirdi.

Bahse konu şahsın, uyuşturucu maddeyi yere atıp koşarak kaçtığını anlatan tanık polis, uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından yazılı dava tebliğ ettiği hırsızlık suçundan sabıkalı yabancı uyruklu zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihte hazır olmasını sağlamak amacıyla cezaevine gönderilmesini talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve kaçma ihtimali olan zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75