Yargılaması daha sonra yapılacak

banner37

Esentepe’deki evinde saksılarda 9 kök hintkeneviri bitkisi yetiştiren İsmail Kılıç, teminatla serbest bırakıldı

Yargılaması daha sonra yapılacak
banner90
banner8

   Esentepe’deki evinde saksılarda 9 kök hintkeneviri bitkisi yetiştiren İsmail Kılıç’ın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mustafa Zor, 6 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.00 sıralarında, Girne’ye bağlı Esentepe’de yapılan operasyon sonucu zanlının tasarrufunda saksı içerisinde ekili toplam 9 kök hintkeneviri bitkisi, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan kavanoz, foil kâğıt parçaları, uyuşturucu içiminde kullanılan lastik ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan bir adet makasın bulunarak emare alındığını söyledi.

   Zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını belirten Zor, soruşturmanın tamamlandığını kaydederek zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve zanlının 5 bin TL nakdi teminat yatırması şartı ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75