Yargılanıncaya kadar serbest

banner37

Lefkoşa’da polisin yaptığı denetimde, yönetimindeki kiralık araçta az miktarda uyuşturucu maddeyle yakalanan Cengiz Köklüoğlu aleyhinde yürütülen soruşturma tamamlandı

banner87
Yargılanıncaya kadar serbest
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa’da polisin yaptığı denetim sırasında yönetimindeki kiralık araçta az miktarda sentetik uyuşturucu bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Cengiz Köklüoğlu teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Cengiz Köklüoğlu, dün sabah teminat maksadıyla yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı adına Savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede meseleyle ilgili şahadet veren Özder, 4 Temmuz’da, saat 20.30 raddelerinde, suçla operasyonel mücadele ekibi tarafından zanlı Cengiz Köklüoğlu’nun kullanımındaki kiralık araçta yapılan aramada, iki adet kağıda sarılı bir miktar sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını anlattı.

Polis memuru Özder, zanlının gönüllü ifade vererek işlemiş olduğu suçu kabul ettiğini belirterek, başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

Özder, zanlının, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, haftada iki kez en yakın polis karakolunda ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı bir kişinin imza edeceği 100 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında ileride yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

İnan, zanlının teminat şartlarını yerine getirememesi durumunda ise her halükârda 3 ayı geçmeyecek bir süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108