Yargılanıncaya kadar serbest kaldılar

banner37

Güvercinlik’te bir TIR araçta bulunan uyuşturucuyla ilgili tutuklanan Fikret Göl ve Salih Yorgancı, 3’er bin TL’lik nakdi teminata bağlandı

Yargılanıncaya kadar serbest kaldılar
banner8

Sedef BOŞNAK

   Güvercinlik’te bir TIR araçta bulunan uyuşturucu maddeyle ilgili tutuklanan Fikret Göl ve Salih Yorgancı’nın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı. İki zanlı, dün çıkarıldıkları mahkemede aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 3’er bin TL’lik nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis, 31 Ekim’de, saat 17.00 sıralarında, Güvercinlik’te, TKF 494 plakalı TIR araçta uyuşturucu olduğu ihbarı üzerine, konu aracı tespit ettiklerini söyledi.

   Polisleri görmesi üzerine kaçmaya çalışan zanlıları alıkoyduklarını belirten tanık polis, yaptığı aramada TIR’da yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olan maddeyi bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Her iki zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini ifade eden tanık polis, mahkemeden KKTC vatandaşı zanlıları uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Polis ayrıca, askıda benzer davaları olan Fikret Göl’ün aleyhindeki suçlamaları kabul edip, konu maddeden Salih Yorgancı’nın da haberdar olduğunu anlattı.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 3’er bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli yargıç ayrıca, zanlıların lehine KKTC vatandaşı birer kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini ve zanlıların haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75