banner6

Yargılanma 40 gün sonra

banner37

Girne’de ve Lefkoşa’da, bazı bar ve meyhanelerden içki çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan 3 zanlıdan biri olan Gökhan Ali Gülşahin, olayla bağlantısı olmadığı için serbest bırakıldı, diğer iki zanlı cezaevine gönderildi

Yargılanma 40 gün sonra
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de, 26 Mayıs 2017 tarihinde, “Retro” isimli bara girerek, 7 bin TL değerinde çeşitli markalarda içki çalan ve kamera görüntülerinden tespit edilen Hüseyin Alav ve Mehmet Göker, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi. Meseleyle bağlantısı olduğu düşünülen ve daha sonra yakalanan Gökhan Ali Gülşahin’in ise olayla bağlantısı olmadığı anlaşıldı ve serbest bırakıldı.

Girne Adli Şube ekipleri, Alav ve Göker’i, gizlendikleri otel odasına yaptığı baskında tutuklamış ve odada, 10 adet içki, 10 adet krem renk uyuşturucu hap ve yarım gram kırık hap ele geçirmişti.

Yapılan ilk sorgulamada suçlarını itiraf etmeyen zanlılar, verdikleri ikinci gönüllü ifadelerinde, çaldıkları 33 adet içkiyi de sakladıkları yerde polise göstermişti.

“Soruşturma tamamlandı”

Hüseyin Alav ve Mehmet Göker, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil, zanlılar Hüseyin Alav ve Mehmet Göker’in “Dükkan açma, sirkat, kasti hasar ve kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduklarını kaydetti.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Şengil, zanlıların bu aşamada davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların davaları görüşülünceye kadar 40 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 08:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104