Yargılanma iki ay sonra

banner37

Girne, Lapta ve Lefkoşa’da çok sayıda ev açtıkları tespit edilen iki zanlıdan biri olan İsmail Beyaz, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, diğer zanlı Çekdal Güzel ise davalar görüşülünceye kadar teminatla serbest kaldı.

Yargılanma iki ay sonra
banner90
banner8

Elmas TOKAY

Girne, Lefkoşa ve Lapta’da çok sayıda ev açtıkları tespit edilen ve polis tarafından tutuklanan İsmail Beyaz ve Çekdal Güzel’le ilgili polis soruşturması tamamlandı. Zanlı Beyaz, yargılanıncaya kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderilirken, diğer zanlı Güzel ise davalar görüşülünceye kadar teminatla serbest kaldı.

Polis, KKTC’ye 21 Mayıs 2017 tarihinde giren İsmail Beyaz’ın, diğer zanlı Çekdal Güzel ile 22, 23 ve 24 Mayıs 2017 tarihlerinde çok sayıda ev açtıklarını tespit etmişti.

banner134
İsmail Beyaz ve Çekdal Güzel dün teminat için Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Mahmut Borucu, zanlılar İsmail Beyaz ve Çekdal Güzel’in “Ev açma, sirkat ve kasti hasar” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Borucu zanlılarla ilgili tahkikatın tamamlandığını ve şu ana kadar açtıkları 6 evin tespit edildiğini kaydederek, zanlılarla ilgili tahkikatın tamamlandığını söyledi. Borucu, zanlı 1 İsmail Beyaz’ın ülkede hiçbir statüsü bulunmadığını, zanlı 2 Çekdal Güzel’in ise daimi adresi olduğu kaydetti ve davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alarak, zanlı 1 İsmail Beyaz’ın davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar veren Yargıç Mesutoğlu, zanlı 2 Çekdal Güzel’in ise yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada üç kez ispat-ı vücut yapmasına, 3 bin TL nakdi teminat yatırmasına, 100 bin TL’lik şahsi kefalet imzalamasına ve KKTC vatandaşı bir kişinin lehine 30 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75