banner6

Yargılanmaktan kaçmasın diye cezaevine gönderildi

banner37

Sahte vekâletnameyle başkasına ait araziyi, 289 bin 300 sterline satan ve Güney Kıbrıs’a kaçtıktan sonra yasa dışı yollardan Kuzey Kıbrıs’a dönerken yakalanan Enver Yücel, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Yargılanmaktan kaçmasın diye cezaevine gönderildi
banner151

Ahmet VAMIK

Hazırladığı sahte vekâletnameyle Girne’de başkasına ait 7 dönüm 3 evlek büyüklüğündeki araziyi, bir inşaat şirketine 289 bin 300 sterlin karşılığında satan Enver Yücel, tutukluluk süresinin dolmasının ardından Girne’de teminat duruşmasına çıkarıldı.

Yücel, 2 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

İşlediği suçun ardından Güney Kıbrıs’a kaçan Yücel, yasa dışı yollarla kuzeye geçerken yakalanmıştı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında da yargıç, zanlının serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimalinin yüksek olduğunu dikkat çekerek zanlıyı hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Zanlı Enver Yücel’in avukatının tutuklu yargılamaya itiraz etmesinin üzerine gerçekleştirilen teminat duruşması sonucunda da Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı avukatının mahkemede dinlettiği 4 tanığın muteber kefil olabilecek şartlara sahip olmadığını vurguladı.  Mesutoğlu, Savcı Emine Taşkın tarafından sorgulanan tanıkların zanlıyı korumak maksadıyla çelişkili ve yalan beyanlarda bulunduklarını da kaydetti.

Mahkeme, tanıkların muteber olmadığına karar verdi

“Benim tanıdıklarım var arazini kısa sürede satarım” diyerek kandırdığı C.K. isimli kadından aldığı kişisel

bilgiler doğrultusunda sahte vekâletname hazırlayan Enver Yücel isimli zanlı, 3 Ağustos 2017 tarihinde hazırladığı sahte vekâletname ile C.K.’ye ait 7 dönüm 3 evlek büyüklüğündeki araziyi, bir inşaat şirketine 289 bin 300 sterlin karşılığında sattıktan sonra ortadan kaybolmuştu.

“Evrak Sahteleme”, “Sahte Evrağı Tedavüle Sürme” ve “Sahtekârlıkla Para Temini” suçlarından methaldar olan zanlı Enver Yücel’in avukatının tutuklu yargılamaya itiraz etmesinin üzerine gerçekleştirilen teminat duruşması neticesinde, Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı avukatının mahkemede dinlettiği 4 tanığın muteber kefil olabilecek şartlara sahip olmadığını vurguladı.

Yargıç Mesutoğlu, Savcı Emine Taşkın tarafından sorgulanan tanıkların zanlıyı korumak maksadıyla çelişkili ve yalan beyanlarda bulunduklarını da kaydetti.

Zanlı Enver Yücel’in istediği zaman Güney Kıbrıs’tan kaçak yollarla Kuzey Kıbrıs’a geçiş yapmanın yolunu bulduğunu ifade eden Yargıç Mesutoğlu, zanlının bir buçuk ay boyunca ailesiyle görüşmediğini, ailesini ve çocuklarını aramadığını ve zanlının Güney Kıbrıs’ta çalışmadan rahatça bu sürede ikamet edebildiğini dile getirdi. MEsutoğlu, bu durumun Enver Yücel’in KKTC’ye ailevi ya da iş bağı bulunmadığına işaret ettiğine değindi.

Zanlının serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Yargıç Mesutoğlu, Enver Yücel’in yargılanma safhasında davalarında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla 2 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 09:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110