Yargılanmaları daha sonra olacak

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucudan yakalanan T.Ç., kefil kefaletiyle., H.G. 4 bin TL ve N.A. ise 3 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı

banner87
Yargılanmaları daha sonra olacak
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisinin uyuşturucudan yakaladığı T.Ç., H.G., ve N.A.’nın aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

Mahkeme, T.Ç.’yi kefil kefaletiyle, H.G.’yi 4 bin TL ve N.A.’yı ise 3 bin TL nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest bıraktı.

T.Ç., aleyhine temin edilen ilk tutukluluk emrinden sonra, tutuklu bulunduğu Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nün tuvalet penceresinden firar edip, çok kısa bir süre sonra yeğeninin evinde uyuşturucu  madde içerken yakalanmıştı.

Dünkü teminat duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman, mahkemeye meseleyle ilgili talebi aktardı.

Tanık polis Hasan Derman, 2 Eylül’de aldığı ihbar doğrultusunda, başlattığı soruşturma sonucu tutukladığı zanlılar aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirterek, tüm zanlılara işledikleri suçlardan yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı.

Hasan Derman, mahkemeden, huzurdaki zanlıları, yargılanacakları tarihte mahkemede hazır olmalarını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına dikkat çektikten sonra, tüm zanlıları ileride yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, T.Ç.’yi KKTC vatandaşı 2 kefilin imza ettiği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında, H.G.’yi 4 bin TL ve N.A.’yı ise 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75